Іудеї сьогодні відзначають свято Песах.

Іудеї всього світу сьогодні, 29 березня, відзначають одне з головних свят - Песах.
Песах присвячується одній з головних подій біблейської історії - виходу з Єгипту і звільненню від 400-річного рабства єврейського народу.
Песах ("проходженя мимо" в перекладі із івриту) отримав таку назву на згадку про те, як, згідно П'ятикнижжя, ангел смерті проходив повз будинків іудеїв, вражаючи лише єгипетськіх первістків. Щоб ангел міг відрізнити єврейські будинки від єгипетських, кожній єврейській сім'ї велено було заколоти ягня і його кров'ю помазати косяки дверей. Лише після смерті всіх єгипетських первістків фараон здався і дозволив євреям полишити Єгипет.
Тора забороняє євреям протягом свята споживати хліб і будь-які інші продукти, що містять зернові, які піддалися заквасці. Також Тора повеліває їсти в ці дні мацу.
В Ізраїлі Песах - семиденне свято, перший і останній дні якого - повноцінні свята і неробочі дні. За межами Ізраїлю свято триває 8 днів, з яких перші два і завершальні два - повноцінні свята.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся