ru ua

Італійський банк Monte Paschi може втратити до 740 млн євро на похідному контракті з Nomura

Один з найбільших банків Італії Banca Monte dei Paschi di Siena (Monte Paschi, MPS), що вважається найстарішим банком світу, врахує в свої фінансові результати за 2012 р. збиток у розмірі як мінімум 220 млн євро від похідного контракту, укладеного з японським банком Nomura в 2009 р. Таку інформацію сьогодні поширили італійські ЗМІ з посиланням на анонімне джерело. За його словами, загальний збиток від сумнівної угоди може досягти 740 млн євро, передає Reuters.

Мова йде про транзакції під кодовою назвою "Олександрія", укладеної при колишньому керівництві MPS. Передісторія контракту полягає в тому, що MPS придбав у німецького банку Dresdner портфель високоризикових активів, пов'язаних з іпотекою, і згодом вступив з Nomura в угоду, призначену для зниження ризику по цих позиціях. За даними італійської преси, MPS уклав з Nomura угоду про "своп активів і дві угоди РЕПО строком на 30 років, прив'язані до цього свопу".
За неофіційними даними, нове керівництво Monte Paschi дізналося про існування контракту "Олександрія" тільки в жовтні 2012 р. Після цього менеджмент привернув аудиторів з Pricewaterhouse і фінансових консультантів з Eidos для ревізії угоди та оцінки розміру збитків.

MPS в офіційному коментарі до повідомлень у ЗМІ вказав, що дійсно проводить аналіз ряду структурованих транзакцій минулих років, включаючи угоду з Nomura. Результати аудиту будуть спрямовані на розгляд ради директорів банку до середини лютого 2013 р.

У Nomura, в свою чергу, заявили, що похідний контракт "був ретельно перевірений і схвалений на найвищому рівні всередині MPS", в тому числі радою директорів і тодішнім головою Monte Paschi Джузеппе Муссарі. "Nomura діяв чесно і відповідально зі своїм клієнтом (MPS) і рішуче відкидає будь-які припущення про зворотне", - підкреслили в японському банку.

Нагадаємо, банк Monte dei Paschi di Siena, що веде свою історію з 1472 р., звернувся за державною підтримкою в червні 2012 р., після того як не зміг задовольнити вимогам Європейського банківського управління по достатності капіталу. Для поповнення дефіциту капіталу MPS запросив у італійського казначейства 3,9 млрд євро. Дефіцит у MPS утворився у зв'язку зі значними вкладеннями в держоблігації Італії, вартість яких сильно подешевшала за час боргової кризи єврозони. Крім того, банк зазнав втрат по деривативах, прив'язаним до вартості цих облігацій

Читайте також: Deutsche Bank допоміг італійському банку приховати реальний обсяг збитків