ru ua

Deutsche Bank допоміг італійському банку приховати реальний об`єм збитків

Найбільший банк Німеччини - Deutsche Bank - розробляв для італійського банку Banca Monte dei Paschi di Siena деривативи, які дозволяли приховувати реальний обсяг збитків під час розпалу світової фінансової кризи. Про це повідомляє "Росія 24".

Deutsche Bank прокредитував італійський банк на 1,5 млрд євро в грудні 2008 р. Ця операція дозволила Banca Monte dei Paschi уникнути додаткових втрат обсягом у 367 млн євро. Причому в рамках домовленостей між банками отримані кошти Banca Monte dei Paschi di Siena використовував для "гри" проти державних облігацій країни.

"Мені важко зрозуміти, навіщо який-небудь фінансовий інститут залучатиметься в подібного роду операцію. Вони ніколи не винні були цього робити", - заявив колишній трейдер деривативами в Morgan Stanley Франк Партно.

Дана операція демонструє, як інвестиційні банки розробляли і використовували украй непрозорі фінансові продукти, які роками пізніше ставали причиною серйозних втрат. Необхідно відзначити, що Monte dei Paschi в своїх звітах за 2008 р. ніяк не відображав дану операцію, тому про неї стало відомо тільки після роботи спеціальної експертної групи.

Читайте також: Deutsche Bank звинувачений в шахрайстві на ринку іпотечних облігацій