ru ua

Використання виділених ПРООН бюджетних 625 млн грн було нецільовим, - нардеп

Використання виділених ПРООН бюджетних 625 млн грн було нецільовим, - нардеп Фото: Іван Вінник

3 листопада 2015 року Міністерство охорони здоров'я України перерахувало на розрахунковий рахунок ПРООН в Україні 620 млн грн з цільовим призначенням "закупівля лікарських засобів, виробів медичного призначення". Про це у своєму блозі написав народний депутат від фракції БПП Іван Вінник.

За його даними, 162 млн гривень із зазначеної суми передбачалося на закупівлю лікарських засобів для дітей, хворих на гемофілію.

Так, Вінник призводить деталі деяких "угод", які, на його переконання, піднімають багато питань щодо ефективності використання коштів Державного бюджету офісом ПРООН:

"1. Сам факт того, що МОЗ без всякого конкурсу надав право ПРООН, яка є непрофільною організацією, адмініструвати закупівлю ліків, що може містити ознаки злочину.

2. З 162 млн грн, які були передбачені на закупівлю ліків для хворих дітей було витрачено за призначенням лише 99,8 млн грн. Використання решти - 62500000 грн. - як мінімум було нецільовим, а можливо, і злочинним. Наприклад, тільки транспортні витрати на перевезення ліків склали близько 41300000 грн. (!) І перераховані контрагентом ПРООН з призначенням платежу "перевезення продовольчих товарів". Незрозуміло, на що було витрачено ще 21300000 грн з 162 мільйонів. Можливо, це комісійні офісу ПРООН, адже комісії за адміністрування ПРООН починаються з 8% від суми.

3. Постачальників ліків ПРООН обирало, як завжди, непрозорим способом. Серед зазначених суб'єктів фігурує ТОВ "Людмила-Фарм", яке з початку 2016 року знаходиться в центрі скандалу. СБУ здійснює досудове розслідування за фактом нанесення ТОВ "Людмила-Фарм" збитків Державному бюджету у розмірі 1,26 млрд грн.

4. Перерахування 9170000 грн. і 18120000 грн в якості страхових платежів виглядало б менш суперечливо, якби суб'єкти, які отримали кошти, не мали ознак фіктивності - в обох страхових працює по дві людини (директор і бухгалтер). При цьому директорами обох компаній є молоді дівчата - випускниці Донецького технічного університету, офіційно отримують соціальну допомогу як вимушені переселенці з зони АТО", - написав Вінник.

Він також зазначив, що офіс ПРООН як неурядова, неприбуткова організація може спростувати будь-які факти і презумпції, зазначені у замітці, опублікувавши докладний звіт про розподіл коштів Державного бюджету України із зазначенням контрагентів, цін, напрямків тощо.

"А поки ми чекаємо звіту і, враховуючи можливу суму зловживань, яка за моїми підрахунками, становить не менше 60 млн грн., я написав і подав Генеральному прокурору України заяву про скоєння кримінального злочину посадовими особами МОЗ України за попередньою змовою з посадовими особами ПРООН та іншими суб'єктами з попередньою кваліфікацією діяння за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) і, ймовірно, ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу", - написав у своєму блозі народний депутат.