ru ua

Іспанська Telefonica запропонувала 6,7 млрд євро за бразильського оператора зв'язку GVT

Іспанська група Telefonica запропонувала 6,7 млрд євро за GVT - бразильського оператора фіксованого зв'язку, що належить французькій компанії Vivendi.

Іспанська група Telefonica запропонувала 6,7 млрд євро за GVT - бразильського оператора фіксованого зв'язку, що належить французькій компанії Vivendi, пише The Financial Times .

Ціна, запропонована за GVT (в сферу його діяльності входить надання послуг телекомунікаційного зв'язку, платне телебачення та інтернет-послуги), наближається до суми, на яку Vivendi спочатку розраховувала. У минулому році Vivendi відмовилася продавати GVT, на купівлю якої проявляли інтерес такі компанії, як DirecTV, а також Telefonica. Проте до цих пір ніхто не захотів виконати умову заплатити 7 млрд євро.

У своїй заяві у вівторок Vivendi підкреслила, що ні одна з її дочірніх компаній, у тому числі GVT, не виставляється на продаж, і її стратегія полягає в "створенні промислової групи, зосередженої на органічному зростанні своєї діяльності і підтримки її в своєму розвитку". Разом з тим у заяві йдеться, що рада директорів розгляне пропозицію компанії Telefonica на своєму наступному засіданні "в найкращих інтересах акціонерів і співробітників GVT". Як очікується, рада директорів Vivendi відбудеться в кінці серпня.

Станом на березень 2014 р., GVT налічує 6,8 млн абонентів телефонного зв'язку, що, згідно із звітністю Vivendi, на 15% вище, ніж роком раніше. У бразильській компанії також 715 тис. абонентів платного телебачення, що на 55,4% більше, ніж у березні 2013 року.

Після відмови продавати GVT Vivendi заявляла, що хоче зберегти бразильську компанію, вказуючи на високий потенціал розвитку платного телебачення в регіоні.

Telefonica пропонує за GVT 5,3 млрд дол. готівки і знову випущені акції - близько 12% в компанії Telefonica. Термін дії цього пропозиція закінчується 3 вересня. За поточною ринковою ціною пропозиція оцінюється в розмірі близько 6,7 млрд євро.
Іспанська група також запропонувала в якості частини угоди свою 8-процентну частку в Telecom Italia.

Telefonica вже давно хотів розширити свої бразильські операції і за рахунок швидко формується латиноамериканського ринку компенсувати мляві фінансові результати на внутрішньому ринку. Telefónica намагалася придбати GVT в 2009 р., але тоді її на аукціоні переграла Vivendi.