Екс-голова КНР Цзян Цземінь і колишній прем'єр-міністр Лі Пен можуть зіткнутися із загрозою арешту при виїзді за кордон. Іспанський суд видав санкцію на арешт політиків, запідозривши їх у геноциді Тибету.
Екс-голова КНР Цзян Цземінь (на фото) і колишній прем'єр-міністр Лі Пен можуть зіткнутися із загрозою арешту при виїзді за кордон. Іспанський суд видав санкцію на арешт політиків, запідозривши їх у геноциді Тибету, передає Reuters.
Лазівкою в піренейських законах скористалися дві групи уродженців Тибету і чернець, що отримали іспанське громадянство. Місцеві закони дозволяють порушити справу і почати переслідування іноземця, підозрюваного в порушенні прав людини, здійсненого за кордоном.
Про наслідки рішення судити важко, але ефект від нього, видно, буде такий же, як і після заочного арешту в 1998 р. чилійського диктатора Аугусто Піночета лондонським судом: багато шуму і мало ефекту.
Пекін поспішив відреагувати на звинувачення іспанської сторони. У Китаї сьогоднішнє рішення назвали безпідставним втручанням у внутрішні справи. Пекін також висловив свою незадоволеність тією обставиною, що групи Тибету в Іспанії постійно маніпулюють цим питанням.
Нагадаємо, китайські війська взяли Тибет під свій контроль в 1950 р. Через дев'ять років після невдалого перевороту далай-ламі довелося втекти з Тибету. Місцеві жителі виступають за проголошення незалежності регіону, активісти регулярно проводять акції протесту. Так, з 2009 р. самоспалення влаштували вже 120 адептів ідеї незалежності Тибету.
Цземінь займав пост голови КНР з 1993 по 2003 рр.