Іспанія планує законодавчо обмежити величину державного боргу

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 14:33

Уряд Іспанії планує законодавчо обмежити величину держборгу країни, внісши відповідні поправки до конституції держави. Як передає Reuters, про це повідомив прем'єр-міністр Королівства Хосе Луіс Родрігес Сапатеро.
За його словами, за підсумками дискусій з опозицією була досягнута попередня домовленість по зміні основного закону країни до виділення повноважень діючого кабінету міністрів (чергові парламентські вибори в країні намічені на 20 листопада 2011 р.). Голова опозиційної Народної партії Маріано Рахой, у свою чергу, підтвердив готовність своїх соратників підтримати ініціативу влади.
Даний захід покликана зміцнити довіру до іспанської економіки в середньостроковій і довгостроковій перспективах, пояснив Сапатеро. При цьому він пообіцяв прийняти нову програму стимулювання зайнятості, оскільки в даний час рівень безробіття в третій по величині економіці Євросоюзу є одним з найвищих в блоці - близько 21%.
Серед іншого, прем'єр-міністр Іспанії виразив упевненість в тому, що власті скоротять дефіцит бюджету країни до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р., чому сприятимуть скорочення держвитрат на медицину, а також зміни календаря податкових виплат крупних компаній, запропоновані на минулому тижні. Нагадаємо, згідно маастрихтским критеріям (законодавчо встановлені стандарти зони євро), дефіцит урядового сектора бюджету країн Євросоюзу не повинен перевищувати 3% від ВВП.
Щодо перспектив економічного зростання в країні, Сапатеро відзначив, що іспанський ВВП продовжує збільшуватися, не дивлячись на крайню волатильність, що спостерігається на світових ринках, проте в довгостроковій перспективі недостатня збалансованість глобальної економіки може затягнути подолання фінансової кризи в королівстві.
Іспанія входить до числа країн єврозони, що випробовують фінансову скруту і PIIGS, що відносяться до групи (Португалія, Ірландія, Італія, Греція і Іспанія). Саме ці держави доставляють найбільші проблеми своїм партнерам по валютному блоку, оскільки мають великий зовнішній борг і мало можливостей для його погашення (в основному через недостатнє зростання економіки).
Бюджетний дефіцит Іспанії склав за підсумками 2010 р. 11,2% від ВВП. Уряд має намір довести його до позначки в 9,3% від ВВП до кінця 2011 р. і до рівня в 3% від ВВП - до кінця 2013 р. Для цього влада країни прийняла пакет екстрених заходів, що передбачає скорочення зарплат держслужбовців на 5%, а також зарплат ключових членів уряду Іспанії (у тому числі прем'єр-міністра) на 15%. Крім того, передбачено припинення індексації пенсій і заморожування низки соціальних виплат. Таким чином, за два роки уряд країни має намір заощадити близько 15,25 млрд євро.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top