ru ua

Позов Генпрокуратури України до "Газпрому" і "Нафтогазу" може стосуватися газу RosUkrEnergo, - джерело

Позов Генпрокуратури України в арбітраж Москви до "Газпрому" і "Нафтогазу України" може стосуватися справи про повернення компанії RosUkrEnergo 12,1 млрд куб м газу з українських підземних сховищ. Про це РБК-Україна повідомило поінформоване джерело близьке до "Газпрому". Учасники процесу, в тому числі Генеральна прокуратура, "Нафтогаз Україна" і Мінпаливенерго, поки ситуацію не коментують.
У той же час колишній представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський не виключив, що звернення генпрокуратури пов'язано з невиконанням рішення Стокгольмського арбітражу про повернення газу RosUkrEnergo, підтвердженого українським судом. "Інакше чому позов стосується обох компаній", - пояснив він.
Арбітражний суд міста Москви зареєстрував позов Генеральної прокуратури до "Газпрому" і "Нафтогазу України" від 12 жовтня 2010 р. № А40-121539/10. Третьою стороною у справі виступають Кабінет міністрів України і Міністерство палива та енергетики України. Дата слухань поки не призначена.