Ірландія проведе референдум по пакту про фінстабільність ЄС 31 травня 2012 р

НовиниПолітика    27.03.2012 - 19:36

Ірландія проведе референдум по пакту про фінансову стабільність Європейського союзу (ЄС) 31 травня 2012 р. Про це сьогодні повідомив заступник прем'єр-міністра країни Емон Гілмор, передає Reuters.

За результатами референдуму в ірландську конституцію будуть внесені поправки, необхідні для виконання умов договору. За словами Гілмора, відповідний законопроект вже знаходиться в процесі розробки і буде опублікований до кінця тижня.

Ірландія стане єдиною країною, яка проведе референдум щодо планів з посилення бюджетної дисципліни. Згідно з опитуваннями громадської думки, населення країни має схвалити пакт. Раніше Ірландія двічі відмовляла на референдумах загальноєвропейським угодами - у 2001 р. ірландці проголосували проти так званого Ніццького договору, а в 2008 р. відхилили Лісабонську угоду. У той же час в обох випадках повторні референдуми схиляли чашу терезів на бік загальноєвропейських інтересів.

Положення договору передбачають необхідність збалансованого або профіцитного бюджету в країнах-членах. Іншими словами, їх річний структурний дефіцит не повинен перевищувати 0,5% від номінального ВВП. Відповідна норма повинна бути включена в законодавство країн-членів, переважно на конституційному рівні, протягом року з моменту вступу в силу бюджетного пакту. Нагляд над включенням цього положення в національні законодавства покладається на Суд Європейського союзу, рішення якого носять зобов'язуючий характер.

Зазначимо, що пакт, покликаний допомогти регіону вийти з боргової кризи, носить юридично зобов'язуючий характер, він вступить в силу, після того як документ ратифікують щонайменше 12 країн - членів єврозони.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top