ru ua

Іран уклав з Іраком контракт на постачання 25 млн куб. м газу на добу

Влада Ірану уклала контракт з Іраком на постачання 25 млн кубометрів іранського газу на день Багдаду.

Влада Ірану уклала контракт з Іраком на постачання 25 млн кубометрів іранського газу на день Багдаду. Про це з посиланням на іранське агентство FARS повідомляє "Росія 24".

Читайте також: Іран не виплачує боргів Світовому банку

Керуючий директор Національної іранської газової компанії (NIGC) Джавад Оджі не уточнив суми контракту, проте зазначив, що ціна поставок буде розраховуватися для іракських партнерів за тією ж формулою, що й при експорті газу з Ірану до Туреччини.

Для початку поставок Іран має найближчим часом завершити будівництво газопроводу на заході своєї країни.

За словами Оджі, NIGC може наростити виручку від експорту палива з нинішніх 3,5 до 10 млрд дол. завдяки контрактам з Туреччиною та Іраком.

Читайте також: Ціна нафтового "кошика" ОПЕК відновила свій максимум за три з половиною місяці

Іран випробовує важкі труднощі в економіці на тлі міжнародних санкцій і проблем з ліквідністю.

Нагадаємо, США постійно посилюють міжнародний тиск на Тегеран у спробі переконати уряд припинити розвиток своєї ядерної програми. Санкції лягають важким тягарем на економіку Ірану.

У січні ц.р. Іран формально заборонив експорт нафти, газу та продуктів з них до країн Європейського союзу.

Напередодні повідомлялося про те, що Іран буде поставляти природний газ на іракські електростанції "Аль-Багдад" і "Аль-Мансура". Сторони вступили в переговори з питання підписання даної угоди ще два з половиною роки тому. За даними Міністерства нафти Ірану, Тегеран буде щорічно отримувати 3,7 млрд дол. за експорт природного газу до Іраку.