ua en ru

Іран запросив главу МАГАТЕ відвідати ядерні об'єкти країни

Влада Ірану запросила генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкіо Амано відвідати ядерні об'єкти Ісламської Республіки. Як передає РБК з посиланням на Reuters, відповідну пропозицію озвучив глава Енергетичної атомної організації Ірану Ферейдун Аббасі-Давані за підсумками зустрічі зі своїм коллегою, що пройшла у м.Відень (Австрія) в ході Конференції з питань ядерної безпеки.

За словами Аббасі-Давані, він запросив Амано "і його колег відвідати будь-які ядерні об'єкти країни, які вони вважають необхідними". Вона також додав, що обидві сторони висловили готовність вирішити свої проблеми шляхом діалогу.

"У нас єдина точна зору з усіх питань", - заявив він, не уточнивши, які теми порушувалися на дискусії.

Незважаючи на позитивну оцінку свого спілкування з Амано, Аббасі-Давані висловив обурення діями агентства, яке, на його думку, не допускає іранських ядерних фізиків до участі в міжнародних наукових конференціях, присвячених розвитку атомної галузі.

"Ми заперечуємо проти такої практики. Такі ганебні дії просто неадекватні", - констатував Аббасі-Давані.

Рада Безпеки ООН 9 червня 2010 р. проголосувала за введення четвертого раунду міжнародних санкцій відносно Ірану за "ядерний непослух". Згідно з резолюцією, посилюється ембарго на продаж зброї Ірану і розширюється перелік організацій цієї країни, які підпадають під дію санкцій. Відносно Ірану діють також санкції Євросоюзу. Обмеження стосуються сфери торгівлі, фінансових послуг, енергетики і транспорту.

Переговори з Іраном з питання ядерної програми цієї азіатської держави поки не принесли будь-яких істотних результатів. Представники "шістки" міжнародних посередників (Росія, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) закликають Тегеран відмовитися від програми із збагачення урану, а іранські делегати далі заявляють, що це питання не підлягає обговоренню, так як світова спільнота не може позбавити Іран права розвивати мирні ядерні технології.