Іракські військовослужбовці затримали лідера угрупування ісламістів "Ансар аль-Іслам".

Військовослужбовці армії Іраку затримали лідера угрупування ісламістів "Ансар аль-Іслам" Абу Абдуллу Аль Шафіла. Є підстави вважати, що він керував організацією з моменту її створення і "має зв'язки з Бен-Ладеном", сказано в заяві армії США в Іраку, передає телеканал France24.
У 2001 "Ансар аль-Іслам" контролювала близько 10 сіл з населенням 4 тис. мешканців у районі міста Халабджа, поблизу іранського кордону; загони бойовиків налічували 600-700 осіб, мали на озброєнні 4 установки "Град" і чотири гармати. Угрупування діяло поблизу кордонуз Іраном, у так званому "суннітському трикутнику" - районах Іраку, де влада залишилася в руках суннітів. Члени "Ансар аль-Ісламу" провели кілька акцій проти курдів, що підтримували президента країни Джаляля Талабані, - також курда за національністю.
2003 р. "Ансар аль-Іслам" увійшла до угрупування "Аншар ас-Сунна". Вона зберігає свій вплив в центрі і на півночі Іраку. До неї входять як курди, так і араби, а метою організації стала боротьба проти США та їхніх союзників, чиї війська присутні в Іраку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся