RU

Ірак звинуватив Іран в захопленні нафтової свердловини на півдні країни.

Заступник міністра закордонних справ Іраку Мохаммед Хадж Азіз заявив, що іранські солдати захопили іракську нафтову свердловину на одній із спірних ділянок на південному відрізку кордону двох країн. За словами міністра, в даний час МЗС і Міністерство нафтової промисловості Іраку обговорюють подальші варіанти дій і, зокрема, розглядають можливість виклику іранського посла для прояснення ситуації, передає Associated Press.

За даними іракських прикордонників, військовослужбовці Збройних сил Ірану окуповували нафтову свердловину номер 4 на родовищі Аль-Факка. Вони розташували танки навколо свердловини і підняли іранський прапор.

Представники командування США в Іраку підтвердили інформацію про захоплення нафтової свердловини, проте додали, що це "спірна територія", і подібні інциденти відбуваються на ірано-іракскому кордоні досить часто.

Раду національної безпеки Іраку проведе екстрена нарада у зв'язку з інцидентом, повідомило державне телебачення країни.