ua ru

iРhone 5S: Хакери зламали систему безпеки смартфону

Сканер відбитків пальців, вбудований в новий iРhone 5S, не допоміг уникнути злому: хакерам знадобилася тільки фотографія відбитків пальця власника гаджета зі скляної поверхні. Apple знайде можливість підсилити систему безпеки, впевнені експерти.

Сканер відбитків пальців, вбудований в новий iРhone 5S, не допоміг уникнути злому: хакерам знадобилася тільки фотографія відбитків пальця власника гаджета зі скляної поверхні. Apple знайде можливість підсилити систему безпеки, впевнені експерти. Про це повідомляє радіо "Комерсант FM".

Хакери зламали систему безпеки iРhone 5S. Програмістам з Німеччини вдалося обдурити сканер відбитків пальців. Ця функція на новому смартфоні від Apple дозволяє активувати телефон, а також здійснювати покупки в AppStore і iTunes. Зломщикам знадобилося лише сфотографувати слід від пальця власника iРhone на скляній поверхні. Подальші маніпуляції вони показали на відео, яке доступне на Youtube. Насправді зламати нову функцію на iРhone не так просто, як здається, відзначив директор программ-менеджменту компанії Parallels Олександр Пацай.

"Подібні технології можуть бути застосовані до чого завгодно: якщо є ключ від квартири, його сфотографувати і відтворити, то так само можна увійти до квартири. Насправді, технологія не така вже проста і доступна, як намагаються подати хакери. Щоб зробити якісний знімок відбитки пальця, а потім відповідно його відтворити, потрібно постаратися. В принципі, з таким же успіхом можна знайти людину, помучити її і змусити його розблоковувати телефон. Я б не сказав, що продукція Apple приречена, але хотілося б, щоб була безпечніше", - сказав Пацай.

Раніше в Twitter був оголошений конкурс на злом системи безпеки на iРhone 5S. До призового фонду користувачі вносили гроші і алкоголь. Змагання також профінансували декілька венчурних фондів, вони внесли до скарбнички призера по 10-15 тис. дол. Не виключено, що ідея провести конкурс належить самій Apple, відзначив виконавчий директор компанії Peak Systems Максим Емм.

"Тема безпеки у Apple дуже просунута. Я думаю, що вони швиденько зроблять "латочку", і проблеми не стане. Виробники програмного забезпечення, звичайно, часто такі речі влаштовують. Щодо конкретно конкурсу Apple не знаю, але це прийнята практика. У будь-якої системи є дірочки. Безпека системи залежить від того, наскільки швидко ці дірочки закриваються, а не від того, є вони чи ні. У Apple вони закриваються достатньо швидко. Тому я не сумніваюся, що їх зараз швиденько прикриють і все буде нормально", - упевнений Емм.

Проблема не стільки в пристроях Apple, скільки в ненадійності самої дактилоскопії, вважає фахівець компанії "Інформзахист" Марат Вишегородцев. Проте системою паролів на минулих моделях користувалися далеко не всі власники iРhone, зате на нових смартфонах ідентифікація обов'язкова, додає експерт.

"Питання в тому, чи вийде у Apple вирішити цю проблему і зробити пристрій безпечнішим. Вони, звичайно, можуть зробити його безпечнішим шляхом введення відбитку пальця і коду - потрібно буде просканувати палець, а потім ще код ввести, але Apple цього, швидше за все, робити не буде, тому що це марно і незручно. Чому вони ввели сканер відбитку пальця: тому що більшість людей взагалі кодом не користувалися раніше. Кількість людей, у яких телефон тепер буде заблокований, неважливо, кодом або цим не дуже надійним сканером відбитків пальців, істотно збільшиться. "Середня температура по лікарні" безпеки iРhone зросла: для когось вони знизилася, але для більшості людей вона підвищилася", - вважає він.

За заявою виробника, відбитки пальців на iРhone зберігаються в зашифрованому вигляді. Це зроблено для того, щоб доступ до телефону не змогли отримати не тільки зломщики, але і самі розробники Apple.