ru ua

Інтернет асоціація України заперечує можливість припинення роботи провайдерів у країні

Інтернет асоціація України заперечує можливість припинення роботи провайдерів у країні.

Інтернет асоціація України заперечує можливість припинення роботи провайдерів у країні. Про це йдеться в заяві організації.

Нагадаємо, вчора ввечері 22 в соціальних мережах і деяких ЗМІ була поширена інформація про отримання інтернет-провайдерами листів про підготовку до тимчасового відключення інтернет-шлюзів, точок доступу, станцій стільникового зв'язку, телевізійних і радіоканалів крім "Першого національного" та "Першої програми радіо", а також фіксованого зв'язку крім екстрених служб. Разом з тим були повідомлення про перебої в роботі деяких телекомунікаційних мереж, а також про відключення телеканалів (зокрема, були заяви про відключення "5 каналу" та ТВі в мережах компаній, які використовують бренд "Тріолан").

"Інтернет Асоціація України, яка об'єднує понад 150 суб'єктів господарювання у сфері ІКТ, значну частину з яких складають оператори та провайдери телекомунікацій, не підтверджує інформацію про наявність таких листів у провайдерів", - йдеться в заяві.

Разом з тим асоціація заявляє, що чинне законодавство України чітко визначає процедуру введення надзвичайного стану указом Президента, який має бути затверджений Верховною Радою протягом 2 днів. В даному Указі повинна бути вказана територія, тривалість (від 30 до 60 діб), перелік тимчасових обмежень прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. У разі введення надзвичайного положення серед іншого можуть бути впроваджені особливі правила користування зв'язком та передачі інформації через комп'ютерні мережі. Зі свого боку підприємства в умовах надзвичайного стану забезпечують виконання відповідних заходів.

"Інтернет Асоціація України повідомляє про стабільній роботі телекомунікаційних мереж в Україні та про відсутність технічних підстав для втручання в їх роботу", - наголошується в заяві.