Інститут екологічних шерифів допоможе усунути корупцію, - Семерак

НовиниСуспільство    14.10.2016 - 03:47
Фото: міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак
Фото: міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак
Семерак назвав промислові регіони з найвищим рівнем забруднення Семерак уточнив суму коштів на придбання нових гібридних авто для Нацполіції

Суспільство саме зможе визначити екоінспекторів на своїй території

Залучення до природоохоронного нагляду громадських екологічних шерифів допоможе вдосконалити систему екоконтролю в Україні. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час презентації політичної пропозиції Концепції реформування системи природоохоронного контролю в четвер, 13 жовтня.

За його словами, процес формування корпусу громадських інспекторів має бути публічним, а не кулуарним.

"Ми пропонуємо суспільству самому визначити, хто буде екоінспектором на його території. Будемо запрошувати людей з активною громадянською позицією. Якщо вони проходять відбір, отримують право екологічного шерифа з наділенням відповідними повноваженнями. Це дозволить усунути корупційні чинники з боку керівників підрозділів новоствореної служби, організувати природоохоронний контроль практично в кожному населеному пункті і істотно розширити чисельність екологічного громадського активу та залучити місцевих депутатів до вирішення екологічних проблем громад", - сказав міністр.

Остап Семерак переконаний, що обраний територіальною громадою екоінспектор буде більш відповідально ставитися до виконання своїх обов'язків, так як йому доведеться звітувати про результати роботи перед людьми і державою.

"Це один з елементів децентралізації, який дасть можливість залучити набагато більше підготовлених людей, які будуть мотивовані не тільки зарплатою, але й контролем своїх найближчих сусідів", - підкреслив міністр.

Крім цього, міністр зазначив, що незабаром буде змінено підхід до відбору громадських інспекторів.

"Досить часто посвідчення громадського інспектора використовувалося для прикриття браконьєрської діяльності. Держекоінспекція роздавала посвідчення "наліво і направо", а що найгірше - браконьєри отримували таким чином індульгенцію на браконьєрство або незаконне полювання. І на цьому весь громадський контроль закінчився. Цей підхід буде докорінно змінено", - додав Семерак.

Нагадаємо, раніше міністр повідомив, що "Арку" для об'єкта "Укриття" на ЧАЕС добудують 29-30 листопада.

Читайте в розділі

В Україні оголосили штормове попередження на 24 жовтня

Погода на сьогодні: на заході України місцями дощі, температура до +13

У Польщі на кінофестивалі організували акцію на підтримку Сенцова

On Top