ua en ru

Інститут екологічних шерифів допоможе усунути корупцію, - Семерак

Інститут екологічних шерифів допоможе усунути корупцію, - Семерак Фото: міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак

Суспільство саме зможе визначити екоінспекторів на своїй території

Залучення до природоохоронного нагляду громадських екологічних шерифів допоможе вдосконалити систему екоконтролю в Україні. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час презентації політичної пропозиції Концепції реформування системи природоохоронного контролю в четвер, 13 жовтня.

За його словами, процес формування корпусу громадських інспекторів має бути публічним, а не кулуарним.

"Ми пропонуємо суспільству самому визначити, хто буде екоінспектором на його території. Будемо запрошувати людей з активною громадянською позицією. Якщо вони проходять відбір, отримують право екологічного шерифа з наділенням відповідними повноваженнями. Це дозволить усунути корупційні чинники з боку керівників підрозділів новоствореної служби, організувати природоохоронний контроль практично в кожному населеному пункті і істотно розширити чисельність екологічного громадського активу та залучити місцевих депутатів до вирішення екологічних проблем громад", - сказав міністр.

Остап Семерак переконаний, що обраний територіальною громадою екоінспектор буде більш відповідально ставитися до виконання своїх обов'язків, так як йому доведеться звітувати про результати роботи перед людьми і державою.

"Це один з елементів децентралізації, який дасть можливість залучити набагато більше підготовлених людей, які будуть мотивовані не тільки зарплатою, але й контролем своїх найближчих сусідів", - підкреслив міністр.

Крім цього, міністр зазначив, що незабаром буде змінено підхід до відбору громадських інспекторів.

"Досить часто посвідчення громадського інспектора використовувалося для прикриття браконьєрської діяльності. Держекоінспекція роздавала посвідчення "наліво і направо", а що найгірше - браконьєри отримували таким чином індульгенцію на браконьєрство або незаконне полювання. І на цьому весь громадський контроль закінчився. Цей підхід буде докорінно змінено", - додав Семерак.

Нагадаємо, раніше міністр повідомив, що "Арку" для об'єкта "Укриття" на ЧАЕС добудують 29-30 листопада.