Інспектор МАГАТЕ минулого тижня провів огляд ядерних об'єктів Ірану

НовиниПолітика    24.08.2011 - 01:15

Головний інспектор з питань ядерної промисловості міжнародного агентства з ядерної енергетики (МАГАТЕ) Герман Накаертс на минулому тижні провів огляд ядерних об'єктів Ісламської Республіки. Про це повідомив глава іранського атомного агентства Ферейдун Аббасі-Давані, передає інформагентство Fars.

"В ході свого візиту делегація провела огляд атомної електростанції (АЕС) в м.Бушері, збагачувальних потужностей на розподільчому заводі в Натанзі і Форді, а також в Ісфахані та Ераці", - зазначив Аббасі-Давані.

За його словами, в ході консультацій з Накаертсом обговорювалася перспектива розширення співпраці Ірану з МАГАТЕ.

Нагадаємо, в середині серпня ц.р. в іранській столиці пройшли переговори за участю секретаря Ради національної безпеки Ісламської Республіки Саїда Джалілі і секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева, на яких російська сторона висунула низку нових пропозицій щодо відновлення шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми Ірану. Ініціативи Москви були позитивно оцінені Тегераном. Пропозиції російської сторони створюють ґрунт для реалізації стратегії "діалогу задля позитивного регіональної і міжнародної взаємодії (у форматі 5+1)", зокрема у сфері розвитку "мирного атома", заявив тоді Джалілі.

Росія має національні інтереси в Ірані, оскільки на даний момент практично повністю закінчені роботи на атомній електростанції в Бушері, де працювали російські фахівці і куди "Росатом" має намір експортувати ядерне паливо. Незважаючи на наявність ядерних амбіцій у деяких країн регіону, найбільшу увагу МАГАТЕ, під тиском Ізраїлю і США, приділяє Ірану. Тегеран не раз заявляв про суто мирне використання, проте йому продовжують висувати обвинувачення у спробах створити ядерну зброю.

Рада Безпеки ООН 9 червня 2010 р. проголосував за введення четвертого раунду міжнародних санкцій відносно Ірану за "ядерний непослух". Переговори з Іраном з питання ядерної програми країни поки не принесли істотних результатів. Представники "шістки" міжнародних посередників (Росії, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) закликають Тегеран відмовитися від програми по збагаченню урану, тоді як Іран продовжує відстоювати своє право розвивати мирні ядерні технології.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top