Інфляція в Україні до літа може досягти 11-12%, - аналітик

Середа 20 квітня 2011 12:18

Річні темпи приросту інфляції в Україні можуть прискоритися з 7,7% у березні до 11-12% вже до літа, якщо влада не почне проводити гнучку монетарну політику. Таку думку висловив керівник аналітичного підрозділу групи компаній «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) Олександр Вальчишен.

Він пояснив, що українська економіка характеризується високим ступенем відкритості, а гривня фактично прив'язана до долара. Тому економіка країни піддається ризикам від подій, що відбуваються в глобальній економіці.

«Поступив тривожний сигнал від міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's про зниження прогнозу за довгостроковими рейтингами США зі "стабільного" на "негативний". Це вказує на те, що США необхідно в екстреному порядку вживати заходів з планомірного зниження бюджетного дефіциту і державного боргу. У той же час економіка США ще потребує держпідтримки через недостатньо швидке зростання зайнятості після обвалу ряду галузей, таких як фінанси і нерухомість, - говорить А.Вальчишен. - Таким чином, монетарна політика США, швидше за все, буде спрямована на підтримку попиту за рахунок утримання низьких процентних ставок в економіці США».

На думку ICU, ФРС буде втримувати ставки в діапазоні 0-0,25% до кінця третього кварталу і, можливо, протягом четвертого кварталу 2011 р.

«Це буде сприяти подальшому перетіканню капіталів з країн з низькими процентними ставками до країн, де ставки підвищуються, - говорить А.Вальчишен. - Таким чином, обмінний курс євро, китайського юаня, російського рубля та ряду валют країн, що розвиваються можуть і далі посилитися у відношенні до долара США. Таке збільшення обмінних курсів буде одним з найкращих рішень проблеми боргу США, так як буде відбуватися перебалансування попиту в глобальній економіці. У цій конструкції гривня з її поточною прив'язкою до долара США буде слабшати проти валют країн основних торговельних партнерів, що підвищить інфляційний тиск в економіці Україна».

На думку А.Вальчишена, на тлі інфляційних очікувань, подорожчання кредитних ресурсів і уповільнення зростання економіки України може зрости потреба в додатковому фінансуванні держбюджету, що призведе до подорожчання вартості фінансування для уряду.

«Ще одним негативним наслідком ослаблення гривні стане затримка структурних змін в економіці, яка за рахунок стабільного курсу, надає експортоорієнтованим галузям (ГМК, АПК) переваги порівняно з іншими секторами економіки», - додає експерт.

А.Вальчишен вважає, що для того, щоб подолати ці економічні ризики, українська влада повинна проводити гнучку монетарну політику, при якій номінальний обмінний курс визначається попитом і пропозицією на ринку і валютними інтервенціями НБУ тільки з метою згладжування «шокових» стрибків обмінного курсу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся