ru ua

Інфляція в Україні в квітні склала 3,5%

Інфляція в Україні в квітні склала 3,5% Фото: в Україні продовжують зростати ціни

При цьому з початку року ціни зросли на 5,1%

В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у квітні 2016 року була зафіксована інфляція 3,5% в порівнянні з інфляцією 1% в березні 2016 року. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Істотним фактором, що вплинув на загальний показник інфляції у квітні, було сезонне зміна тарифів на природний газ на 48,4%. Це призвело до зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому на 20,1%.


За даними Держстату, у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,1%. Найбільше (на 5,4%) подорожчали продукти переробки зернових. На 1-3,9% підвищилися ціни на банани, свинину, цитрусові, соняшникова олія, масло. Водночас суттєво (на 15,2%) подешевшали яйця, на 0,8-3,2% знизилися ціни на сало, цукор, яблука, овочі, рис, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 2,8%, у т. ч. тютюнові вироби - на 3,5%, алкогольні напої - на 1,8%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,4% пов'язане з подорожчанням палива та мастил на 5,4%, перевезень залізничним транспортом на 3,3%. Разом з тим на 2,0% знизилися ціни на автомобілі.

Нагадаємо, за підсумками 2015 року інфляція в Україні склала 43,3%.