За останніми даними, більше 4,6 тис. чоловік загинули в результаті підземних поштовхів в Індонезії. Про це повідомили власті країни.
Основний удар стихії припав на міста Джокьякарта і Бантул, розташовані в провінції Центральна Ява. Тільки у Бантуле загинули більше 2 тис. чоловік, передає телеканал Sky News. Як заявляють рятувальники, з кожною годиною шанси виявити під завалами живих людей стрімко зменшуються.
За словами представників індонезійського "Червоного Хреста", більше 200 тис. жителів постраждалого регіону покинули свої будинки із-за боязні повторних підземних поштовхів.
Як передає Б-б-сі, лікарні м. Джокьякарти переповнені. Лікарі вимушені надавати медичну допомогу в дворах лікарень і прямо на вулицях міста. В даний час в регіоні розбиваються польові госпіталі, які візьмуть на себе частину потоку хворих.
Нагадаємо, в результаті землетрусу силою 6,2 балу за шкалою Ріхтера, події напередодні рано вранці, було зруйновано багато будівель, зокрема в Джокьякарте була виведена з ладу злітна смуга міського аеропорту. До того ж, був сильно пошкоджений один з якнайдавніших храмів Індонезії, розташований в Джокьякарте, - Хінду Прамбанан. Його вік перевищує тисячу років. Хінду Прамбанан числиться в списку ООН об'єктів світової спадщини. Землетрус також спровокував зростання активності вулкана Мерапі, що прокинувся кілька тижнів тому. У зв'язку із загрозою виверження проводиться евакуація жителів з його схилів.
Міжнародне співтовариство вже заявило про надання фінансової допомоги Індонезії для усунення наслідків землетрусу. Так, Канада має намір виділити Індонезії 1,8 млн. дол., Китай надасть 2 млн. дол., Австралія - 2,27 млн. дол., Євросоюз - 3,8 млн. дол., Великобританія - 5,6 млн. дол. Свою допомогу запропонували багато інших країн і міжнародні організації, зокрема Червоний хрест.