В Індії запустили першу в світі алмазну біржу

В Індії запустили першу в світі алмазну біржу
Фото: алмази (pixabay)

На першому етапі інвесторам доступні операції з камінням вагою в 1 карат

Індійська біржа Indian Commodity Exchange (ICEX) першої в світі запустила торги ф'ючерсами на алмази. Про це зазначається в матеріалі ICEX.

Повідомляється, що на першому етапі інвесторам стали доступні операції з камінням вагою в 1 карат, в подальшому планується запустити торги ф'ючерсами на діаманти вагою 0,3 карата і 0,5 карата.

За словами глави ICEX Санджита Прасаду, запуск ф'ючерсних торгів дозволить зробити алмазні інвестиції прозорими, підвищити їх ефективність і безпеку, а виробникам ювелірних виробів дасть можливість убезпечити себе від коливань цін на сировину.

Також Прасад зазначив, що їх цікавлять, в першу чергу, прибутковість і можливість виходу з активів. І саме відсутність організованого ринку заважає розглядати алмази як привабливий актив для інвестицій. Вирішити цю проблему, за словами Прасаду, і повинен запуск алмазних торгів.

Втім, засновник індійської ювелірної компанії Divine Solitaires Джигнеш Мехта вважає, що купувати ф'ючерси на алмази вигідніше в "споживчих цілях", наприклад для того, щоб подарувати дружині на річницю весілля обручку з діамантом.

Зазначено, що за умовами торгів, дрібні клієнти зможуть поступово акумулювати на своєму електронному "алмазному" рахунку кошти, додаючи за один раз вартість як мінімум однієї сотої карата. Після того як на рахунку набереться хоча б один карат, накопичене можна буде обміняти на справжній камінь з сертифікатом De Beers. Після запуску нових ф'ючерсів "поріг" знизиться до 0,3 карата.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що канадська компанія Lucara Diamond може розпиляти найбільший у світі алмаз Lesedi la Rona на частини для того, щоб продати.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся