ru ua

IFC стала співвласником IT-компанії "Астерос".

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) закрила операцію по покупці 2,5% групи "Астерос", що спеціалізується на IT-аутсорсінгу на ринках країн СНД, повідомляє "Комерсант-Україна". Весь "Астерос" для операції був оцінений в 100 млн дол. IFC також надала кредитне фінансування у розмірі 20 млн дол. і отримала право довести свою частку 12%.

IFC купила 2,5% акцій допемісії Asteros Ltd, йдеться в повідомленні групи, (передбачає передачу обслуговуючій компанії зобов'язань по наданню послуг комп'ютерної допомоги з можливістю використовувати внутрішні сервіси замовника). Вартість пакету, за словами президента "Астероса" Михайла Еренбурга, склала 2,5 млн дол., тобто вся група отримала оцінку 100 млн дол. Також IFC відкрила кредитну лінію обсягом 20 млн дол. Ставка за кредитом складе приблизно 9,5%, термін - сім років, відсотки почнуть виплачуватися через три роки (grace period).

Група компаній "Астерос" консолідована на юридичній особі Asteros Ltd. Вона володіє системними інтеграторами BAC (ЗАТ "Бі-Ей-Сі"), "Аверта" (ТОВ "Аверта-сервіс") і "Діалог-Київ" (ТОВ "СП "Діалог-Київ""). Виручка групи за 2008 фінансовий рік (завершився 31 березня 2009 р.) склала 7,4 млрд руб. (250,7 млн дол.).

Про те, що IFC планує інвестувати в "Астерос", стало відомо в грудні 2008 р. Залучені від IFC кошти "Астерос" збиралася витратити на рефінансування боргу (12,5 млн дол. короткострокових запозичень) і розширення бізнесу. М.Еренбург зазначив, що тепер отримані інвестиції будуть направлені тільки на розширення бізнесу - створення нових філіалів в регіонах Росії, побудову комерційних центрів обробки даних.