ru ua

За І квартал збитки "Чернівцігазу" склали майже 110 млн гривень

За І квартал збитки "Чернівцігазу" склали майже 110 млн гривень Газовий вентиль (dtek.com)

В кінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу

За перші три місяці 2020 року збитки "Чернівцігазу" склали 109,9 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Це пояснюється тим, що в першому півріччі поточного року затверджений НКРЕКП тариф на доставку для "Чернівцігазу" покриває лише 42% собівартості послуги. В разі доведення тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня, по результатам року компанія зменшить збитки вдвічі", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі нагадали, що в кінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. За словами прес-служби, чинний тариф в першій половині 2020 року все ще є збитковим для компанії.

"Отримані збитки не дозволяють компанії повною мірою здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Посилює проблему також несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. За три місяці споживачі оплатили тільки 58,7% наданих послуг", - йдеться у повідомленні.

Також у прес-службі зазначили, що АТ "Чернівцігаз" продовжує працювати в посиленому режимі, "адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безперебійність газопостачання".

"З початку карантину ми встановили сім нових шафових регуляторних пунктів. Ліквідували десятки витоків газу та забезпечили безперебійне та безаварійне газопостачання 233 тисячам наших споживачам. Наша аварійна служба працює цілодобово та через пандемію працює в надзвичайних умовах. Також ми виконуємо інвестиційну програму, модернізуємо газотранспортні мережі, але через нестачу фінансування є ризик, що ці роботи можуть призупинитись", – розповідає технічний директор АТ "Чернівцігаз" Максим Ладига.

За словами прес-служби, з 1 липня 2020 року, з початком дії економічно обґрунтованого тарифу та при збереженні низьких ринкових цін на газ, АТ "Чернівцігаз" очікує зменшення збитковості на 50%.