Human Rights Watch заявляє про позитивні тенденції з дотриманням прав людини в Україні

НовиниСуспільство    13.01.2017 - 04:59
Фото: Human Rights Watch
Фото: Human Rights Watch

В організації стурбовані ситуацією з тортурами мирних жителів на окупованому Донбасі

Human Rights Watch констатує позитивні тенденції з дотриманням прав людини в Україні. Про це розповіла представник Human Rights Watch по Україні Таня Купер під час брифінгу в четвер, передає кореспондент РБК-Україна.

"По Україні я хотіла б назвати кілька позитивних трендів. Це, в першу чергу, проведення судів щодо дій попередньої влади по відношенню до учасників Майдану. Також, ті суди, які проходять по відношенню до представників "Айдара","Торнадо" повинні продовжуватися", - зазначила вона.

При цьому, за словами представника, організація стурбована насильством і тиском на учасників процесу над "Торнадо" і "Айдаром".

Також Купер висловила підтримку звільненню журналіста Руслана Коцаби і вжитим заходам щодо захисту прав представників ЛГБТ.

"Наступним моментом, над яким повинні працювати українську владу, це відноситься до випадків тортур над цивільними особами в так званій Донецькій і Луганській народній Республіці", - розповіла вона.

За словами Купер, ці дані були встановлені в результаті спільного дослідження Human Rights Watch і Amnesty International.

Вона також нагадала, що військовий прокурор Анатолій Матіос обіцяв провести розслідування.

"Також приводом для занепокоєння стала ситуація зі свободою ЗМІ. Особливо в тому році наражалися на небезпеку журналісти, які висвітлювали конфлікт на сході України", - зазначила представник.

Крім того, згідно зі звітом, Human Rights Watch стурбована ситуацією з дотриманням прав людини в окупованому Криму. Зокрема, у звіті звертається увага, що кримські татари опинилися в Криму "поза законом" через дискредитацію окупаційної влади.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Human Right Watch зафіксувала в 2016 році 20 випадків незаконного утримування цивільних осіб в Україні.

On Top