ua ru

Госпсуд столиці скасував незаконне рішення Київради щодо передачі кооперативу земділянки площею понад 74 га

Господарський суд м. Києва 26 квітня 2011 р. за поданням Генеральної прокуратури України (ГПУ) скасував рішення Київської міської ради від 2007 р. щодо передачі кооперативу "Котміст" земельної ділянки, розташованої у Голосіївському районі столиці, площею понад 74 га. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України, закону України "Про природно-заповідний фонд України" передано вказаному кооперативу землі природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення площею 74,69 га, у тому числі 67,21 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 7,48 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказаний кооператив передав земельну ділянку, яка була надана йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні зазначеного кооперативу, Генеральною прокуратурою України до Господарського суду м. Києва пред'явлено позов, який 26 квітня 2011 року судом задоволено. Визнано недійсними зазначене рішення Київської міської ради, державні акти на землю та визнано відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

З урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1110 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 1,5 млрд грн.