Холодницький спрогнозував складний конкурс до антикорупційного суду

Холодницький спрогнозував складний конкурс до антикорупційного суду
Фото: Назар Холодницький прогнозує важкий відбір суддів (РБК-Україна)

Без антикорупційного суду робота детективів НАБУ та САП буде марною

Процес утворення антикорупційного суду в Україні буде дуже важким через тривалість ухвалення закону Верховною радою, а також складний конкурсний відбір суддів. Про це сказав голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час презентації дослідження "Індексу сприйняття корупції", проведеного міжнародною організацією  Transparancy International , передає кореспондент РБК-Україна.

"Україні потрібен антикорупційний суд. Він був потрібен вже учора. Але, при всьому бажанні, запустити антикорупційний суд буде дуже важко. Це питання закону. Хтось казав, що він буде прийнятий у березні, але вже кажуть у травні. Також є питання конкурсів. Ми потрібні розуміти, що судді цього суду мають бути найкращими з найкращих. Останній конкурсу в САП: із 360 осіб на 7 посад обрано лише 4 прокурорів. Як ви думаєте, чи вдасться просто і швидко знайти антикорупційний суд? Я думаю, що буде дуже важко", - заявив Холодницький.

Директор НАБУ Артем Ситник додав, що робота прокурорів та детективів з розслідування справ буде марною та продовжуватиме втрачати значення поки антикорупційний суд не почав роботу.  

"Я вже неодноразово заявляв про те, що якщо не буде створений антикорупційний суд у прозорий спосіб, то прогресу в антикорупційній реформі не буде.  Ми можемо затримувати, арештовувати і скеровувати справу до суду. Це все що входить до нашої компетенції, але все це немає значення, адже робота припиняється у суді. Таким чином, справи без руху лежать у судах", - заявив Ситник.

Нагадаємо, як повідомив нещодавно спікер Верховної ради Андрій Парубій, законопроект про антикорупційний суд парламент України може розглянути вже наступного тижня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся