Хімічну зброю з Сирії вивезуть до липня 2014 р

Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХО) прийняла детальний план по знищенню сирійської хімічної арсеналу.

Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХО) прийняла детальний план по знищенню сирійської хімічної арсеналу. Про це повідомляє ВВС.

У заяві на сайті організації повідомляється, що згідно з цим планом хімічну зброю, що знаходиться на території Сирії, вивезуть за межі країни для подальшого знищення не пізніше 30 червня 2014 р.

Найбільш небезпечні хімікати вивезуть до 31 грудня, решту заявлених хімічних речовин - до 5 лютого 2014 р., за винятком ізопропанолу - одного з двох ключових компонентів зарину.

У п'ятницю Албанія відмовилася від пропозиції США прийняти хімічну зброю Сирії для знищення на своїй території.

Раніше в Албанії пройшли масові протести проти знищення хімічної зброї на території країни.

У Вашингтона є і інші потенційні кандидати, здатні зайнятися знищенням хімзброї, проте про які країни йде мова, поки невідомо. Знищити необхідно 1,3 тонни отруйних речовин.

Раніше повідомлялося, що Росія і США чекають, що хімічна зброя Сирії не буде повністю знищена до середини 2014 р., як передбачено первинними цілями.

Разом з тим Росія і США хочуть, щоб всі небезпечні хімічні речовини, окрім ізопропанолу, були вивезені з Сирії вже до кінця 2013 р. Ізопропанол - один з двох основних прекурсорів для виробництва зарину - планується знищити безпосередньо в Сирії до 1 березня 2014 р.

Передбачається, що, якщо отруйливі речовини вдасться вивезти з Сирії до кінця 2013 р., головна проблема буде вирішена і світова спільнота зможе собі дозволити затриматися із знищенням цих матеріалів. Поки не ясно, яка країна прийме сирійську хімзброю для подальшого знищення.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся