ua ru

Херман ван Ромпей висловив стурбованість повідомленнями про порушення на виборах до Держдуми РФ

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей після зустрічі з Президентом Росії Дмитром Медведєвим у Брюсселі висловив стурбованість повідомленнями про порушення на виборах в Державну думу, що пройшли на початку грудня 2011 р.
"Ми стурбовані порушеннями і недоліком чесності на виборах, про які повідомили міжнародні спостерігачі, а також представники російської громадськості", - заявив ван Ромпей на прес-конференції в рамках саміту Росія - ЄС.
У той же час президент ЄС відзначив і позитивні аспекти минулих виборів в Росії, зокрема привітав той факт, що на вибори були запрошені 500 спостерігачів. Крім того, ван Ромпей заявив, що ЄС стурбований затриманням учасників акцій протесту, хоча "останні масові демонстрації пройшли мирно і влади показали адекватне ставлення до протестуючих".
Сьогодні Президент РФ Медведєв прийняв участь у 28-й зустрічі на вищому рівні Росія - Європейський союз. В ході робочого засідання було обговорено ключові питання взаємодії з двосторонньої і глобальної порядку денному, зокрема енергетичне співробітництво, введення безвізового режиму між Росією і країнами ЄС, фінансово-економічна ситуація в єврозоні.
Вибори депутатів Держдуми відбулися 4 грудня 2011 р. Згідно з остаточними даними, партія "Єдина Росія" набрала на виборах депутатів Держдуми шостого скликання 49,32% голосів виборців, КПРФ - 19,19%, "Справедлива Росія" - 13,24% , ЛДПР - 11,67% голосів, "Яблуко" - 3,43%, "Патріоти Росії" - 0,97%, "Правое дело" - 0,6% голосів. "Єдина Росія" зберегла парламентську більшість, отримавши 238 мандатів з 450.