Губін завдав ХТЗ збитків на 0,5 млн доларів, – юристи заводу

НовиниЕкономіка    19.08.2016 - 17:05

Вчора, 18.08.2016 р. в Господарському суді Харківської області (суддя Погорєлова Е. В.) слухалася справа екс-директора ХТЗ Владислава Губіна за позовом акціонера Харківського тракторного заводу, якому належить більше 10% акцій АТ "ХТЗ", компанії Calverton Establishment Limited (афільована з групою DCH Олександра Ярославського, власника контрольного пакету акцій підприємства). Предмет позову – стягнення збитків, заподіяних Губіним АТ "ХТЗ", повідомили в прес-службі ХТЗ.

Проте, як вважають юридичні представники позивача і АТ "ХТЗ", їх спроби закликати суд встановленню істини у справі, шляхом отримання об'єктивних даних і експертних думок, були Господарським судом Харківської області грубо проігноровані. За інформацією адвоката ХТЗ Андрія Хорішка, це був "судовий спектакль, який не можна назвати ні судовим процесом, ні правосуддям в принципі".


"Суддя Погорєлова Е. В., не вивчивши жодної сторінки з 2500 сторінок справи, відмовила в позові! По-перше, вона спочатку не допускала представників громадськості, зачинившись у кабінеті і погрожуючи викликати охорону. По-друге, заслуховувала клопотання і заяви представників позивача-акціонера АТ "ХТЗ" тільки поки в засіданні були присутні представники ОБСЄ. І, по-третє, що є верхом цинізму, на ознайомлення з позицією Губіна В.В., викладену в письмових запереченнях, представникам позивача та АТ "ХТЗ" Погорєлова Е. В. дала 20 хвилин (!!!), відмовившись надати хоча б 1 день на підготовку обґрунтованих пояснень. Після цього ХТЗ заявив відвід, у задоволенні якої було відмовлено... По суті, це було не судове засідання, а бутафорія в сталінському дусі, ми спостерігали інсценування судового процесу, створення видимості роботи", - заявив він.

За даними прес-служби, за час 20-хвилинної перерви в судовому засіданні АТ "ХТЗ" через електронний сервіс, існуючий у господарському суді Харківської області, уточнив позовні вимоги, в тому числі на підставі завірених копій касових книг, вилучених СБУ під час обшуків на заводі.

"Господарським судом Харківської області з СБУ були витребувані, у тому числі завірені копії касових книг за фактами привласнення Губіним засобів, ті самі 2 500 листів, які суддя Погорєлова відмовилася досліджувати в засіданні 18.08.2016 р. Завдяки цьому ми отримали точну цифру грошей, отриманих Губиным В.В. під звіт, які він використовував, на нашу думку, для присвоєння. Мова йде ні багато, ні мало про 14,5 млн. грн.!", – повідомив Андрій Хоришко.

Крім того, представники позивача і АТ "ХТЗ" по сукупності перерахованих вище порушень заявили повторний відвід судді Погорєлової Е. В.

"Однак, зважаючи на відсутність після оголошеної перерви в залі представників ОБСЄ, суддя навіть не дала можливості оприлюднити документи, подані за допомогою електронного сервісу, і фактично вигнала представників позивача та АТ "ХТЗ" із залу засідань, заявивши, що вона в нарадчій кімнаті. Відповідно, наявність поданого і не розглянутого суддею Погорєловою Е. В. відводу до оголошення рішення, позбавляє таке рішення Господарського суду Харківської області законної сили", – розповідає Хорішко.

Прес-служба додала, що, "враховуючи однозначно маніпулятивний хід судового процесу, представники акціонера-позивача і АТ "ХТЗ" будуть оскаржувати неправосудне рішення в судах апеляційної і касаційної інстанцій". Також, позивач має намір звернутися у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України зі скаргою на суддю Погорєлову у зв'язку з грубим порушенням норм процесуального права при здійсненні правосуддя.

 

On Top