У Гренландії відколовся один з найбільших льодовиків, здатний підвищити рівень океану на 50 см

У Гренландії відколовся один з найбільших льодовиків, здатний підвищити рівень океану на 50 см
Фото: Гренландія

У Гренландії міститься достатньо льоду, щоб підняти рівень світового океану на 6 м

На північному сході острова Гренландія відпав один з найбільших льодовиків, із-за танення якого рівень світового океану може піднятися на 50 см. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дослідників журналу Science.

Як пояснили екологи, підвищення температури територіальних вод акваторії на північному сході Гренландії вплинуло на швидкість ковзання льодовика, що призвело до його сколу.

Вчені назвали зміни "разючі" і повідомили, що вони торкнулися чотири сторони Гренландії.

Супутникові знімки підтвердили, що величезна частина льодовика, вагою близько 5 мільйонів тонн, відкололася. За їх підрахунками, цього кількості льоду достатньо, щоб підняти рівень світового океану на 50 см.

Відзначається, що в Гренландії міститься достатньо льоду, щоб підняти рівень світового океану на 6 м, якщо він розтане.

Варто зазначити, що у передмісті Парижа Ле-Бурже з 30 листопада по 11 грудня пройде 21-я конференція ООН з питань зміни клімату. Участь у ній візьмуть представники 195 країн і Євросоюзу. На конференції планується обговорити питання підвищення рівня температури, зниження викидів парникових газів, надання фінансової допомоги країнам, що розвиваються.

Нагадаємо, Президент Франції Франсуа Олланд попередив, що конференція з проблем глобального потепління, яка відбудеться в грудні 2015 року в Парижі, може виявитися останнім шансом врятувати планету Земля.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся