ДПЗКУ перекрила канали виводу грошей в офшори

НовиниЕкономіка    09.09.2015 - 18:56

ДПЗКУ перекрила основні канали виводу грошей в офшори і повертає репутацію прогнозованого гравця на зерновому ринку. Про це заявив заступник голови правління державної корпорації Денис Полежаєв.

Він нагадав, що в 2014 році в результаті продажу зерна 4 офшорним компаніям ДПЗКУ отримала 132 млн дол. дебіторської заборгованості.

"Кораблі поставили, а виручку просто не отримали. Тепер ми не тільки не можемо стягнути борги, але і потрапляємо під санкції Мінекономрозвитку. Повернути ці гроші майже неможливо, тому ми поставили перед собою мету - ліквідувати навіть мінімальну можливість виводу грошей в офшори в майбутньому. Тепер корпорація виходить з бездоганної репутації партнерів і працює тільки з відомими компаніями", - зазначив Полежаєв.

Зокрема, ДПЗКУ ввела заборону на торгівлю з компаніями-офшорами, а також істотно посилила контроль над закупівлею зерна. У компанії відмовилися від схеми агентських закупівель та роботи по передоплаті. Крім того, посилена процедура форвардних закупівель - обов'язковою умовою стала поставка зерна на елеватори корпорації. Як результат протягом поточного року в ДПЗКУ не з'явилося жодної нової дебіторської заборгованості, а також жодного дефолту за експортними контрактами.

"Щоб нівелювати корупційний шлейф минулих років, новий менеджмент встановлює принципово нові правила гри. Корпорація дійсно повертає репутацію чесного і надійного партнера, мінімізуємо фінансові ризики і оптимізуємо логістичні витрати. Ця робота позначиться на фінансових показниках за підсумками року", - додав Полежаєв.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top