ru ua

ГПУ порушила кримінальну справу проти службовців МОЗ за нанесення збитків на 1,7 млн грн

Перевірка, проведена прокуратурою у Міністерстві охорони здоров'я України, встановила суттєві порушення законів України "Про охорону дитинства", "Основ законодавства України про охорону здоров'я" при направленні на лікування за кордон неповнолітньої, використанні коштів, виділених на ці заходи з держбюджету, передає прес-служба ГПУ.

Службові особи міністерства не вжили заходів до офіційного пошуку закордонних клінік, які б надали згоду на медичну допомогу хворій дитині, укладення з ними угоди про відповідальність сторін, термін та якість лікування. Натомість за сприянням у його організації звернулися до директора київського товариства з обмеженою відповідальністю, ветеринара за фахом, що діє без ліцензії у сфері надання медичних послуг. Отримавши від нього листа та платіжне доручення одного з угорських товариств, не перевірили правомочність цієї установи.
На підставі зазначених документів комісією МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон прийнято рішення про направлення трьохрічної дівчинки на лікування до клініки в Угорщині, а державні кошти у сумі 143 тис. євро перераховано посереднику. Виконання закордонною стороною взятих зобов'язань щодо обсягів та якості медичної допомоги службові особи міністерства не контролювали. Після отриманого лікування у березні 2011 р. дівчинка померла у лікарні м. Мішкольца (Угорщина).
Генеральною прокуратурою України порушила кримінальну справу за фактом неналежного виконання службовими особами міністерства охорони здоров'я України своїх обов'язків, чим заподіяно істотну шкоду правам неповнолітньої на кваліфіковану медичну допомогу, спричинено тяжкі наслідки у вигляді збитків державному бюджету у сумі 143 тис. євро (або 1665 тис. грн) за ч.2 ст. 367 КК України. Крім того порушено дисциплінарне провадження стосовно трьох службових осіб МОЗ України, яке перебуває на розгляді.