ru ua

ГПУ перевіряє причетність банку екс-міністра Клименка до фінансування тероризму на Донбасі

Генеральна прокуратура України (ГПУ) перевіряє причетність банку екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка до фінансування тероризму і сепаратизму на сході України.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) перевіряє причетність банку екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка до фінансування тероризму і сепаратизму на сході України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

"Генеральна прокуратура розслідує кримінальну виробництво за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименко та іншими посадовими особами Міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.

Зазначене провадження відкрито за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України.

В рамках проведення розслідування було встановлено підконтрольне Клименко банківська установа ПАТ "Грін Банк" (г. Київ, вул. Костянтинівська, 10), яке, за даними ГПУ, використовувалося і використовується для вищенаведених цілей.

"Під час обшуку в приміщенні банку було знайдено та вилучено грошові кошти у розмірі майже 15 млн грн і 150 тис. дол. США. Крім цього, в аналогічних банківських упаковках одного з українських банків також було вилучено 750 тис. грн, знайдених у громадянина", - повідомили в ГПУ.

Також у Генпрокуратурі зазначили, що більшість клієнтів ПАТ "Грін Банк", які знімали великі суми грошових коштів готівкою, є мешканцями Донецької і Луганської областей. Зараз перевіряється причетність зазначеного банку до фінансування тероризму і сепаратизму на Сході України.

В даний час проводиться огляд вилучених документів і вирішується питання про внесення відповідних даних до ЄРДР за відповідними статтями Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 31 травня 2014 р. СБУ оголосила в розшук екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. Йому інкримінують ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).