ГПУ підриває процес боротьби з корупцією в Україні, - ЄС

Фото: ЄС (facebook.com eucouncil)
Фото: ЄС (facebook.com eucouncil)

Українські органи влади повинні забезпечити незалежність антикорупційних інституцій

Євросоюз вважає, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) підриває роботу Національного антикокорупційного бюро України (НАБУ) і сприяє зниженню довіри серед українців до боротьби з корупцією. Про це йдеться в заяві Європейської служби зовнішніх дій за підписом спікера Майї Косьянчич про ситуацію у сфері боротьби з корупцією в Україні у вівторок ввечері, 5 грудня.

"Публічне розкриття розслідування фактів корупції з боку Генеральної прокуратури істотно послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування, а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції", - йдеться в заяві прес-секретаря ЄСЗД.

Також повідомляється, що боротьба з корупцією є ключовим елементом у розвитку відносин між ЄС і Україною, на якій грунтується успіх інших реформ.

"Українська влада повинна активізувати свої зусилля по забезпеченню незалежності, оперативного потенціалу і повної ефективності антикорупційних інституцій. Робота цих установ повинна не підриватись, а підкріплюватися", - додали в ЄСЗД.

Нагадаємо, в Держдепартаменті США стурбовані недавніми подіями в Україні, пов'язаними зі зривом антикорупційного розслідування на високому рівні і вилученням документів НАБУ.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся