ua ru

ГПУ відкрила кримінальне провадження проти співробітників Міндоходів в Запорізькій обл. за фактом вимагання

Генеральна прокуратура України (ГПУ) відкрила кримінальне провадження проти співробітників Міністерства доходів і зборів у Запорізькій області за фактом вимагання. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Відділом ГПУ з розслідування злочинів щодо корупційних діянь за матеріалами ГУБКОЗ СБ 19 вересня 2013 р. відкрито кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди посадовими особами слідчого управління фінансових розслідувань Мелітопольської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Запорізькій області за ознаками особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України", - йдеться в повідомленні відомства.

Встановлено, що троє посадових осіб Мелітопольської ОДПІ вимагали у директора ТОВ неправомірну вигоду в сумі 500 тис. грн за закриття кримінальних справ, передбачених ст. 212 (ухилення від сплати податків) КК України стосовно товариств, власниками яких є члени його сім'ї.

Під час чергової зустрічі між підприємцем і вищевказаними працівниками Мелітопольської ОДПІ були досягнуті домовленості про передачу їм 300 тис. грн в обмін на постанови про закриття кримінальних проваджень.

За вчинення вказаного злочину, в порядку ст. 208 КПК України, 30 вересня 2013 р. у Мелітополі затримано двох службовців ОДПІ. Здійснюються заходи по встановленню місцезнаходження третього співучасника.

В даний час по справі проводяться невідкладні слідчі дії.