ru ua

ГП "Майдан": Наша мета - поставити політиків і чиновників під контроль

Учасники спільноти «Громадянська платформа (ГП) «Майдан »мають намір продовжувати проведення робіт з благоустрою міських просторів і пропаганді дотримання правил суспільної поведінки, незважаючи на зростання агресії з боку місцевих представників різних політичних сил, сказано в повідомленні ГП.

Нагадаємо, напередодні в Миколаєві, Дніпропетровську, Рівному, Івано-Франківську та деяких інших містах представники провідних українських партій влаштували провокації по відношенню до учасників ГП. Провокатори залякували молодих людей, погрожуючи фізичною розправою і вимагаючи назвати організаторів їх діяльності, наголошується в повідомленні.

«Представники політичних партій просто не розуміють того, що нам набридло слухати їх балаканину. У них своя мета - боротися за владу, а наша мета - поставити всіх політиків і чиновників під цивільний контроль. Мобілізація співгромадян для проведення кампанії з організації контролю над діяльністю комунальних служб та ефективністю роботи місцевих органів влади об'єднує всіх активних українців незалежно про партійну приналежність . Тому ми маємо намір діяти вже зараз», - йдеться на соціальний сторінці спільноти «ГП Майдан».

Учасники ДП наполягають на тому, що їх діяльність заснована на принципі самоорганізації і не має відношення ні до однієї з політичних сил. Раніше повідомлялося, що поява ГП стала реакцією активних громадян на нездатність політиків використати народну енергію Майдану і направити її на досягнення змін у країні.

Так, учасники спільноти вважають, що для зміни країни недостатньо просто стояти в центрі Києва, потрібно активно діяти там, де ти живеш. Вони впевнені, що безліч малих справ, які кожен зробить виходячи зі своїх можливостей і здібностей, призведе до кардинальної зміни країни в цілому. В якості інструментів досягнення своїх цілей члени спільноти називають активну громадянську позицію кожного громадянина України і встановлення цивільного контролю над діяльністю влади на місцях.

Ініціативи учасників ДП знаходять підтримку в різних регіонах країни. Жителі великих міст, які користуються соціальними мережами, активно відгукуються на заклики організуватися для вирішення місцевих проблем, що стосуються благоустрою, поліпшення якості функціонування комунальних служб, підвищення безпеки і порядку на вулицях. Найбільш активні жителі Києва, Одеси, Харкова, Львова, Чернігова, Полтави та Тернополя.

Активісти ГП впевнені, що «шлях до Європи починається з простих і реалістичних кроків. Він починається з цивілізованих правил поведінки на дорогах і тротуарах, тому активісти спільноти з Києва та Львова спільно намагаються перевиховати порушників правил паркування. Шлях до Європи починається з безпечних і добре освітлених вулиць, за чим повинні стежити комунальні служби».

Так, поки комунальні служби не діють, жителі Чернігова та Полтави з ліхтариками в руках виконують роль поводирів для пізних перехожих. «Темні провулки - справжній розсадник для хуліганів і злочинців, а якість тротуарів така, що в темряві можна ноги переламати. Я не хочу, щоб мої близькі та знайомі поверталися додому в страху, що стануть жертвою розбійного нападу або покалічаться. Тому ми з друзями організували чергування і вечорами проводжаємо перехожих, висвітлюючи їм дорогу ліхтариками. Паралельно хлопці-юристи зі спільноти обіцяли допомогти нам підготувати запит у комунальні служби міста та у відповідні департаменти мерії та консультують нас, як нам правильно домогтися освітлення на своїй вулиці», - написав активіст ГП Олексій.

Жителі Києва, Полтави та Рівного провели у своїх містах прибирання територій парків і скверів, розфарбували яскравими фарбами занедбані міські об'єкти. Результати своїх творчих робіт вони розміщують і обговорюють в соціальних мережах.