Держзембанк протягом року може залучити в АПК 15 млрд грн

Державний земельний банк України (Держзембанк) у разі реалізації стратегії розвитку протягом року може залучити в аграрний сектор економіки до 15 млрд грн. Про це 14 листопада 2013 р. повідомила голова правління Держзембанку Світлана Скосирська на круглому столі, присвяченому питанням функціонування банку, повідомляє прес-служба Держзембанку.

До кінця цього року Держзембанк має намір довести обсяг кредитування до 50 млн грн.

"Зараз ми відпрацьовуємо схеми кредитування, продукти, пілотні проекти. Але масштабною наша робота стане після отримання в капітал державних земель сільгосппризначення, з початком надходжень коштів від здачі цих земель в оренду", - сказала Скосирська.

Держзембанк виділив три стратегічні цілі для розвитку. Це ефективне управління державними землями сільгосппризначення, фінансова підтримка малого та середнього сільгоспвиробника та підтримка Державної програми розвитку АПК.

"Було б непогано, щоб наші виробники склали конкуренцію підприємцям інших країн. Ми вибрали напрямки заміщення імпорту та розвитку експорту. У цьому ключі ми почали розвиток програм кредитування", - сказала вона.

"Для того, щоб відчувати себе рівноправними з членами ЄС, нам необхідно підготуватися. Щоб до цього часу наш малий і середній бізнес, наші сільгоспвиробники були досить сильними. Чудово, що у нас розвиваються великі компанії, що у нас є великі агрохолдинги, але ж необхідно підтримати і середній бізнес на селі, необхідно створити умови, за яких люди, які отримали свої земельні ділянки, отримали б і можливість прокредитуватись на нормальних умовах, щоб бізнес розвивався", - зазначила Скосирська.

За її словами, об'єднання функцій управління державними землями і власне банківської діяльності дозволяє створити ринкові, неемісійні механізми зниження кредитних ставок для аграріїв. Можливість надання селянам кредитів за ставками нижче ринкових забезпечить платежі від здачі в оренду держземель сільгосппризначення, переданих в капітал Держзембанку. Крім того, в даний час банківські механізми контролю є найбільш ефективними і вивіреними. Це, у свою чергу, забезпечить прозорість і підконтрольність операцій із землею та, відповідно, мінімізує можливість будь-яких корупційних схем у цій сфері. На аналогічних засадах працює Земельний банк Південно-Африканської республіки.

Нагадаємо, Держзембанк створений 2 липня 2012 р. постановою Кабінету міністрів України, 100% статутного капіталу належать державі та не підлягають приватизації. 6 вересня 2013 р. банк отримав банківську ліцензію.

5 листопада 2013 р. в ВРУ зареєстровано законопроект (автор - народний депутат Владислав Лук'янов ) "Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо використання земель сільськогосподарського призначення державної власності".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся