Держспецзв’язку заявила про неможливість поновлення експертизи е-декларування

НовиниПолітика    17.08.2016 - 06:45
Фото: Держспецзв’язок вважає поки що неможливим поновлення експертизи е-декларування
Фото: Держспецзв’язок вважає поки що неможливим поновлення експертизи е-декларування

ДССЗЗІ занепокоєна тим, що НАЗК не є власником обладнання для електронного декларування

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) заявила про неможливість наразі поновити державну експертизу комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) програмного забезпечення е-декларування та констатувала відсутність будь-якого підтвердження від ТОВ "Міранда" стосовно усунення виявлених недоліків. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держспецзв’язку.

"У публічних виступах та ЗМІ неодноразово зазначалось, що функціональність розробленого програмного забезпечення підтверджена низкою тестів та випробувань, у тому числі за участю посадових осіб НАЗК та Держспецзв’язку. Проте замовчується, що представник Держспецзв’язку під час випробувань зазначив, що функції захисту інформації не демонструвалися і не оцінювалися, і що таке оцінювання є предметом державної експертизи у сфері захисту інформації", - йдеться у повідомленні.


У Держспецзв’язку зазначили, що про проблеми неповної функціональності КСЗІ, зокрема про відсутність реалізованих функцій перевірки та аналізу відомостей поданих декларацій, що нівелює цільове призначення системи е-декларування, наголошувалося на робочій зустрічі представників державних органів та зацікавлених сторін ЄС, США, ПРООН, яка відбулась 9 серпня цього року.

Особливе ж занепокоєння відомства викликає той факт, що НАЗК не є власником і навіть розпорядником обладнання, яке забезпечує роботу КСЗІ.

"З липня цього року обладнання знаходиться на технічній площадці державного підприємства "Українські спеціальні системи", згідно з договором про надання послуг з колокейшен програмного забезпечення системи е-декларування. Договір, який укладено з ПРООН, передбачає участь третьої сторони, діє до кінця року і може бути розірваний у будь-який час", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у РНБО вважають, що на керівництво Держспецзв'язку і державних експертів за останні кілька тижнів чинили активний політичний і адміністративний тиск "штатні борці з корупцією", змушуючи видати їм атестат відповідності на КСЗІ програмного забезпечення системи електронного декларування.

On Top