Держприкордонний комітет Білорусії: Андерс Брейвік відвідував республіку в 2005 р
Громадянин Норвегії Андерс Брейвік відвідував Білорусію в 2005 р. Про це говориться в повідомленні Державного прикордонного комітету Білорусії. "За даними Держприкордонкомітету, громадянин Норвегії Андерс Брейвік дійсно відвідував Білорусь в 2005 р.", - говориться в повідомленні. Він прибув в аеропорт "Мінськ" з Відня 4 березня з туристичною метою і покинув країну рейсом Мінськ - Відень 11 березня 2005 р. по дійсних документах. Підстав для непропуску через кордон, а також претензій до громадянина Брейвіку з приводу перебування на території республіки не було, відзначили в Держприкордонкомітеті.
Нагадаємо, увечері 22 липня 2011 р. в столиці Норвегії Осло відбувся сильний вибух біля будівлі, де знаходиться офіс прем'єр-міністра країни; загинули сім чоловік і більше двох десятків отримали поранення. Незабаром після цього чоловік, одягнений в поліцейську форму, відкрив вогонь по учасниках молодіжного збору Норвезької робочої партії, який проходив на острові Утейа, розташованому недалеко від Осло. Стрілець без опору здався поліції, їм виявився 32-літній Брейвік - ультраправий релігійний фанатик.
Брейвік зізнався в організації вибуху в центрі Осло і розстрілі молоді на о.Утейа, проте не вважає, що скоїв кримінальні злочини. За його словами, він керувався "ідейними" мотивами. Зокрема, він писав в Інтернеті про необхідність боротьби з "ісламізацією Європи", виступав за "революцію" в норвезькому суспільстві. Брейвіку пред'явлені звинувачення в тероризмі, він може бути засуджений на 21 рік в'язниці - це найвища міра покарання в Норвегії. Для особливо небезпечних злочинців ця міра покарання може продовжуватися необмежену кількість разів. Крім того, норвезька прокуратура вивчає можливість звинувачення Брейвіка в злочинах проти людяності. В ході обох атак, за уточненими даними, загинули 76 людей.