ru ua

У Держлікслужбі розповіли, коли з'являться вакцини від грипу

У Держлікслужбі розповіли, коли з'являться вакцини від грипу Фото: Наталія Гудзь (diklz.gov.ua)

Французька вакцина вже проходить лабораторний контроль

Частина вакцин від грипу, закуплених для українців, вже знаходиться на лабораторному контролі, іншу частину відправлять туди найближчим часом. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла відсторонена від виконання обов'язків голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) Наталія Гудзь.

За словами Гудзь, цього року французька вакцина Vaxigrip Tetra вже пішла на лабораторний контроль, а південнокорейська GC Flu піде найближчим часом. У той же час вона зазначила, що минулого року проблеми з поставками французької вакцини були спровоковані самим виробником Sanofi Pasteur.

"Чому до України надійшла партія вакцин, яка була "перепакована для України". Нас насторожило це незрозуміле формулювання з сертифіката, який прийшов разом з партією вакцини. Надалі сама компанія, щоб уникнути нових помилок, внесла безліч змін до своїх реєстраційних досьє в Україні", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що МОЗ заборонить невакцинованим дітям відвідувати школи і дитячі сади.

На початку вересня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявляла, що вакцини проти грипу з'являться в аптеках протягом місяця.