Держкомстат Азербайджану: Зниження обсягів видобутку нафти в країні є запланованим

Понеділок 23 квітня 2012 11:57

Зниження обсягів видобутку нафти в Азербайджані пов'язане зі зміною планів щодо термінів розробки нафтових запасів у країні. Про це заявив журналістам голова Державного комітету зі статистики Азербайджану Аріф Велієв. "Зниження видобутку в Азербайджані пов'язано не із зниженням рівня нафтових запасів, а з продовженням терміну їх розробки для отримання віддачі на більш тривалий період. Це передбачена міра", - зазначив Велієв, передає Trend.

Як раніше говорив перший віце-президент компанії SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану) з питань геології, геофізики і розробки родовищ Хошбахт Юсіфзаде, в 2012 р. в Азербайджані планується добути до 45,45 млн т нафти проти 45,3 млн в 2011 р.

Доведені запаси нафти Азербайджану на сьогодні, за словами Юсіфзаде, становлять 2 млрд т.

У 2010 р. обсяги видобутку нафти в Азербайджані перевищували 50 млн т. Однією з основних причин зниження видобутку в країні в 2011 р. є проведення технічних робіт на платформах, розташованих на блоці нафтогазових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" (АЧГ).

Керівництво SOCAR неодноразово зазначало, що оптимальним обсягом видобутку нафти в Азербайджані є 50 млн т на рік.

Нагадаємо, видобуток нафти в I кв. 2012 р. в Азербайджані знизився на 5,7%, газу - на 14,6%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся