ua en ru

Держгірпромгаляд: На більшості свердловин "Укрнафти" показники видобутку нафти занижені.

12:53 19.11.2009 Чт
2 мин

На більшості свердловин "Укрнафти", перевірених Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, встановлено факти заниження показників видобутку нафти. Про це голова Держгірпромнагляду України Сергій Сторчак заявив в інтерв'ю, опублікованому сьогодні в газеті "Урядовий кур'єр". "На більшості перевірених нами свердловин видобуток нафти занижений. Лише у 15 випадках зі 100 фіксується правдива цифра. Можна стверджувати, що за 2007-2009 рр. поза обліком пройшло 11 тис. т нафти, що в грошовому еквіваленті становить 10 млн грн. Та й про який об'єктивний облік йдеться, коли "Укрнафта" використовує застаріле й несправне контрольно-вимірювальне обладнання? А на деяких об'єктах його взагалі немає, що, зрозуміло, сприяє подібним зловживанням", - сказав він.

Водночас С.Сторчак підкреслив, що встановити і довести факт розкрадання надр можуть лише правоохоронні органи. "Ми ж дали свої розрахунки і вказали вірогідні схеми зловживань у нафтогазовидобутку", - сказав голова Держгірпромнагляду.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ініціював комісійну перевірку "Укрнафти" на початку серпня 2009 р., перш за все, на відповідність обсягів видобутку і реалізації вуглеводнів. Однак дата перевірки переносилася два рази. Після того як "Укрнафта" не допустила на свої виробничі об'єкти представників Контрольно-ревізійного управління та Державної податкової адміністрації, уряд доручив провести цю перевірку Держгірпромнагляду.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: