ru ua

Держдума РФ ратифікувала протокол про вступ Росії до СОТ

Державна дума ухвалила законопроект "Про ратифікацію протоколу про приєднання Російської Федерації до Марракешської угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ) від 15 квітня 1994 р.". За приєднання РФ до міжнародної організації проголосувала фракція "Єдина Росія", проти - КПРФ, ЛДПР і "Справедлива Росія".

Росія в якості держави - члена СОТ переймає на себе всі зобов'язання за Марракешською угодою. Після ратифікації протокол стає частиною правової системи РФ. У випадку, якщо протоколом встановлені інші правила, ніж передбачені російським законодавством, застосовуються правила протоколу.

Основною метою діяльності СОТ є зниження бар'єрів у міжнародній торгівлі, скасування митних зборів та імпортних квот. На сьогодні членами СОТ є 80% країн світу, на їх частку доводиться 97% світового торгового обороту. На основі частки країни в світовому торговому обороті розраховується внесок країни - учасниці у СОТ.

Міністр економічного розвитку РФ Андрій Білоусов у ході пленарного засідання пояснив, що угода СОТ встановлює "чіткі правила зовнішньої торгівлі із зрозумілим алгоритмом їх застосування". "Це забезпечує, перш за все, стабільність зовнішньоторговельного режиму і передбачуваність правових умов для економічних операторів, тобто для російських компаній, російських і зарубіжних інвесторів, тобто гарантії, що вони працюватимуть за однаковими правилами і у себе вдома, і в інших країнах", - пояснив глава відомства.