Держдума РФ прийняла заяву про неприйнятність удару по Сирії

Депутати Держдуми на своєму сьогоднішньому пленарному засіданні прийняли заяву "Про загострення ситуації навколо Сирії", в якому вказується на неприйнятність намірів керівництва США і ряду інших держав в обхід Ради Безпеки ООН нанести ракетно-бомбові удари по незалежній суверенній державі - Сирійській Арабській Республіці.

"Ракетно-бомбова атака проти Сирії може поставити під загрозу ядерну і хімічну безпеку в регіоні, призведе до нових смертей серед мирного населення, до подальшого руйнування системи життєзабезпечення країни і, в кінцевому рахунку, до необоротної гуманітарної катастрофи", - підкреслюється в заяві.

Закликаючи прихильників воєнного вирішення сирійського питання до розсудливості, депутати звертають увагу, що зовнішня атака території Сирії може бути кваліфікована "як грубе порушення міжнародного права і як злочин проти її народу".

У цій ситуації, йдеться в проекті, викликає глибоке здивування позиція керівництва конгресу США, відмовився від діалогу з представниками Федеральних зборів РФ.

"Небажання прийняти російську парламентську делегацію в умовах крайнього загострення сирійського конфлікту де-факто торпедує продовження міжпарламентського діалогу з усього комплексу двосторонніх відносин. В умовах скорочення можливостей для такого діалогу під питанням може опинитися і взаємодія між РФ і США з найважливіших тем російсько-американської порядку денного", - підкреслюють в Держдумі.

Розробники документа нагадують також про позицію керівництва РФ, яке "прагне використовувати всі можливості для політичного врегулювання сирійського конфлікту". Зокрема, при остаточному узгодженні тексту була врахована ініціатива РФ про передачу під міжнародний контроль хімзброї Сирії.

"Пропозицію Росії поставити під міжнародний контроль хімічна зброя в Сирії і підтримку такої ініціативи офіційним Дамаском Державна дума розглядає як серйозний крок у напрямку мирного дозволу конфлікту", - наголошується в документі.

Депутати переконані, що розслідування інспекторами ООН фактів використання на території Сирії хімічних отруйних речовин, що стали підставою для загроз зовнішнього втручання, необхідно продовжити, а результати розслідувань повинні бути розглянуті радою безпеки ООН. При цьому справжнє врегулювання внутрішньосирійського конфлікту можливо, по думку нижньої палати російського парламенту, лише в рамках міжнародної конференції в Женеві, на якій "офіційний Дамаск і опозиція зможуть знайти взаємоприйнятні рішення заради миру і благополуччя на сирійській землі, стабільності та безпеки регіону".

"Прагнучи всіма доступними силами запобігти катастрофі, Державна дума звертається до конгресу Сполучених Штатів Америки і парламентів інших держав із закликом не дати здійснитися планам агресії і зосередитися на пошуках шляхів мирного вирішення внутрішньосирійського конфлікту, поки це ще можливо", - йдеться в проекті заяви.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся