ru ua

Держдума РФ прийняла відповідний закон на "акт Магнітського", який забороняє американцям всиновлення

Державна дума прийняла в третьому читанні законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації" (також відомий як "закон Діми Яковлєва") - відповідь на "акт Магнітського". Одним з найбільш обговорюваних пунктів прийнятого документа є заборона на передачу дітей, які є громадянами РФ, на всиновлення (удочеріння) громадянами США, а також здійснення діяльності на території РФ органів і організацій в цілях підбору дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянам США, бажаючим усиновити (удочерити) зазначених дітей. Поправкою пропонується припинити від імені РФ дію Угоди між РФ і США про співробітництво в галузі усиновлення (удочеріння) дітей, підписаного у Вашингтоні 13 липня 2011 р.

Ще один пункт вводить певні обмеження на діяльність ряду некомерційних організацій (НКО) на території РФ. Припиняється діяльність НКО, які беруть участь у політичній діяльності, здійснюваної на території РФ і безоплатно отримують грошові кошти та інше майно від громадян і організацій США або реалізують на території РФ проекти, програми або здійснюють іншу діяльність, яка становить загрозу інтересам РФ. Діяльність такого роду організацій припиняється, але після того, як зазначені організації припинять політичну діяльність, їх діяльність може бути відновлена.

Визначається, що громадянин РФ, який має громадянство США не може бути членом або керівником некомерційної організації, яка бере участь у політичній діяльності, здійснюваної на території РФ, її структурного підрозділу, або структурного підрозділу іноземної некомерційної організації.

Підкреслюється, що діяльність некомерційних організацій припиняється, але надалі вона може бути відновлена.

Крім того, документом вводиться заборона на в'їзд на територію Росії громадян США, які вчинили злочини відносно російських громадян, які перебувають за кордоном, або причетних до їх вчинення. Так само санкції поширяться на громадян США, наділених державними повноваженнями, що сприяли своїми діями (бездіяльністю) звільненню від відповідальності осіб, які вчинили злочини відносно російських громадян або причетних до їх вчинення, а також причетних до викрадення та незаконного позбавлення волі громадян РФ. Крім того, особи, які винесли необгрунтовані і несправедливі вироки у відношенні громадян РФ, що здійснюють необгрунтоване юридичне переслідування громадян РФ і прийняли необгрунтовані рішення, які порушили права та законні інтереси громадян і організацій РФ.

Вводиться арешт на території Росії фінансових та інших активів громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, і заборона на будь-які угоди з власністю та інвестиціями цих громадян.

Встановлюється заборона розпоряджатися майном, що перебуває на території РФ, а також припиняється діяльність на території РФ, що перебувають під їх контролем юридичних осіб та повноваження в радах директорів, інших органах управління організацій, зареєстрованих на території РФ.

Список таких громадян буде звістка і змінюється Міністерством закордонних справ РФ. Пропозиції щодо зміни його можуть представлятися членами РФ, депутатами ДД, Уповноваженим з прав людини в РФ, політичними партіями та Громадською палатою РФ, а також державними органами.

Передбачається, що міністр закордонних справ РФ не рідше одного разу на рік доповідає палатам Федеральних зборів РФ про хід виконання даного федерального закону.

Читайте також: Держдума РФ прийняла законопроект, що забороняє американцям всиновлювати російських дітей