Держдепартамент опублікував дані про стратегічні арсенали США і Росії за станом на 5 лютого 2011 р
Держдепартамент США опублікував дані про стратегічні арсенали Сполучених Штатів і Росії за станом на 5 лютого 2011 р. Ця інформація оприлюднена у відповідності з американо-російським договором про СНО-3, передає радіостанція "Голос Америки".
Згідно з інформацією, на той момент США мали 882 розгорнуті носії (пускові установки міжконтинентальних балістичних ракет, стратегічні бомбардувальники і субмарини), Росія - 521 розгорнуті носії.
На цих носіях Сполученими Штатами були розгорнуті 1 800 ядерних боєголовок, Росією - 1 537.
Договір між РФ і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) був підписаний президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим у квітні 2010 р. і набув чинності 5 лютого 2011 р.
Угода, зокрема, передбачає скорочення обома сторонами боєголовок до рівня 1550 одиниць, носіїв - до 700 одиниць.