Вибори-2012: Держдеп США висловив стурбованість виборами у Верховну Раду

Вівторок 30 жовтня 2012 08:37

Держдепартамент США заявив про стурбованість тим, як були проведені парламентські вибори в Україні. У заяві, зробленій представником Держдепартаменту Марком Тонером в понеділок 29 жовтня, говориться, що недільні парламентські вибори в Україні "були кроком назад від того прогресу, який спостерігався в ході попередніх парламентських виборів і виборів Президента в 2010 році, що ознаменували важливий крок, зроблений Україною у напрямку до демократії". Про це повідомляє "Голос Америки".

"Ми розділяємо неспокій, озвучений в сьогоднішньому попередньому звіті Бюро по демократичних інститутах і правах людини ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту і Парламентської асамблеї НАТО", - відзначив Тонер.

Представник Держдепартаменту повідомив, що стурбованість в даному контексті, зокрема, викликають "використання урядових ресурсів для того, щоб підтримати близьких владі кандидатів, втручання в можливість ЗМІ діставати доступ до інформації і переслідування опозиційних кандидатів".

"Незважаючи на те, що день виборів пройшов в цілому мирно, - продовжив Марк Тонер, - і за процесом стежила велика кількість місцевих і міжнародних спостерігачів, ми стурбовані повідомленнями про підтасовування і фальсифікації в ході голосування, невідповідністю попередніх даних ЦВК і паралельного підрахунку голосів, а також рішенням Центральної виборчої комісії не оприлюднювати результати з виборчих ділянок".

"Ми також хочемо повторити: ми глибоко стурбовані політично мотивованими вироками опозиційним лідерам, включаючи колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, які не дали їм можливості взяти участь в минулих виборах", - заявив Тонер.

Читайте також: Підрахунок голосів на виборах-2012 - за підсумками обробки 86,83% бюлетенів, ПР набирає 31,85%, "Батьківщина" - 24,20% голосів

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся