ru ua

Google заплатила за картографічний сервіс Waze 966 млн дол

Купівля картографічного сервісу Waze обійшлася пошуковому гігантові Google в 966 млн дол.

Купівля картографічного сервісу Waze обійшлася пошуковому гігантові Google в 966 млн дол., повідомляє "Росія 24".

Дані про вартість покупки Waze стали відомі з офіційних документів, поданих Google до Комісії з цінних паперів і бірж США. Про операцію було оголошено на початку літа цього року. Варто відзначити, що раніше аналітики оцінювали вартість покупки Waze більш ніж в 1 млрд дол

Waze займається розробкою рішень для навігації і звітів про дорожній рух. Картографічні сервіси Waze входять до п'ятірки найбільш використовуваних додатків для смартфонів і мають вирішальне значення для залучення й утримання користувачів мобільних пристроїв.

Waze була заснована в 2009 р. Рік тому компанія отримала інвестування у розмірі $ 30 млн від фондів Horizons Ventures, Kleiner Perkins Caufield & Byers і iFund. Пізніше вона привернула ще 67 млн ​​дол від Magma Venture Partners, Vertex Venture Capital, Qualcomm Ventures, BlueRun Ventures і Microsoft Corporation.

Читайте також: Google запускає сервіс переказу грошей електронною поштою

У навігаційної системи Waze, побудованої на принципі краудсорсинга, коли інформація збирається у великої кількості користувачів і стає доступною для всіх, багато переваг. Однією з найбільш цікавих для Google особливостей Waze стала звична росіянам по "Yandex. Картами" можливість у будь-який момент повідомляти про аварії, поліцейських "засідках" і так далі.

30 млн осіб, що використовують Waze, воліють її іншим додаткам, бо вона схожа на живу соціальну мережу для автомобілістів. Програма навіть дозволяє створювати групи, в рамках яких автолюбителі можуть бачити місце розташування один одного на карті і спілкуватися.

Наприкінці червня цього року стало відомо, що Федеральна торгова комісія США збирається провести розслідування відносно Google за фактом придбання Waze. Про це повідомив портал International Business Times з посиланням на The New York Post.

Очікується, що Федеральна торгова комісія може примусити Google до повторних торгів за Waze, у випадку якщо буде виявлено факт порушення антимонопольного закону. Раніше цього року про свої наміри з придбання навігаційного сервісу висловлювалися і такі гіганти, як Facebook, Apple і Microsoft.