Google надасть підтримку IBM для атаки на Intel

НовиниТехнології    07.08.2013 - 10:48
IBM заручилася підтримкою Google Inc. і деяких інших високотехнологічних компаній у питанні виведення чипової технології "блакитного гіганта" за межі її зменшуваної ніші. Такий альянс дозволить багатьом компаніям використовувати конструкцію мікропроцесора IBM на основі технології Power, яка до цих пір використовувалася тільки у власних серверах корпорації,

International Business Machines Corp. (IBM) заручилася підтримкою Google Inc. і деяких інших високотехнологічних компаній у питанні виведення чипової технології "блакитного гіганта" за межі її зменшуваної ніші. Такий альянс дозволить багатьом компаніям використовувати конструкцію мікропроцесора IBM на основі технології Power, яка до цих пір використовувалася тільки у власних серверах корпорації, передає "Росія 24".

Учасники зазначили, що вони також зможуть використовувати технологію IBM при виробництві власних мікрочипів, займаючись розробкою пов'язаних продуктів, таких як сервери, мережеві пристрої і пристрої зберігання.

Альянс був названий OpenPower Consortium, а у списку його первісних учасників значаться чипмейкер із Кремнієвої долини Nvidia Corp., ізраїльський розробник мережевих технологій Mellanox Technologies Ltd. і тайванський виробник серверів Tyan Computer Corp., що входить до MiTAC International Corp.

Ці зусилля стануть черговою атакою на один із ключових плацдармів головного конкурента - Intel Corp. Технологія мікропроцесора x86, розроблена і популяризована на ПК компаніями Intel і Advanced Micro Devices Inc., повністю домінує на ринку серверів, зокрема продаваних на сьогоднішній день у величезних кількостях серверів для веб-додатків.

За результатами дослідження, проведеного компанією IDC, на сервери з технологією x86 припало 98% відвантажених у 2012 р. машин і 70% усієї виручки ринку.

Тим часом IBM зіткнулася з різними труднощами в даному сегменті. Не розголошуючи цифри у грошовому вираженні, місяць тому IBM заявила, що виручка від серверів на базі технології Power скоротилася на 25% у II кварталі щодо аналогічного періоду роком раніше.

За даними аналітика IDC Метью Іствуда, ринок серверних систем у минулому році скоротився на 19% до 9,2 млрд дол., що відображає дедалі більш жорстку конкуренцію серед машин на базі x86. І незважаючи на те, що IBM володіє найбільшою часткою цього ринку, виручка компанія від цих систем у 2012 р. знизилася на 10% - до 5,1 млрд дол.

Ініціюючи створення альянсу, "блакитний гігант" сподівається збільшити виручку від інвестицій у чипи Power і залучити нових користувачів із числа компаній покоління Web 2.0, які купують сервери у великих обсягах, заявив віце-президент IBM Бредлі Маккреді.

Зазначимо, що Google і IBM входять до топ-10 найбільш цінних світових брендів 2012 р. За даними рейтингу BrandZ, компанія Google, чия торгова марка подорожчала до 113,669 млрд дол. (+5%), піднялася на друге місце, обійшовши бренд IBM, який трохи впав у ціні (-3%) та оцінюється зараз "лише" у 112,536 млрд дол.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося про те, що корпорація Google має намір створити систему штучного інтелекту, яка стане основою декількох служб пошукового гіганта, в тому числі й основної пошукової системи компанії. Майбутня система штучного інтелекту перевершить за можливостями систему суперкомп'ютера Watson компанії IBM, яка вважається найдосконалішою системою на сьогоднішній день.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top