Гонтарєва вітає реструктуризацію боргів агрохолдингу "Мрія"

НовиниАПК    28.09.2016 - 14:21
Фото: Валерія Гонтарєва
Фото: Валерія Гонтарєва

Голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва вітає реструктуризацію боргів агрохолдингу "Мрія". Про це вона заявила в інтерв'ю на програмі "Перша шпальта".

"Ми дуже вітаємо це (реструктуризацію боргів "Мрії", - ред.)", - зазначила Гонтарєва, додавши, що дана ситуація є справжнім "прикладом успіху" для України.

"Це безпрецедентний випадок, коли банківська спільнота, утримувачі євробондів змогли прибрати з бізнесу шахрая і недбайливого позичальника і при цьому не втратити бізнес... Це приклад того, що і в Україні, як і в усьому світі, кредитор, якщо йому не платять, повинен мати право дуже швидко і ефективно забрати бізнес, поки він не зруйнувався", - заявила Гонтарєва.

Більш того, за її словами, вони внесли у цей бізнес додатковий капітал, і ця компанія на сьогоднішній день не втратила свій реальний бізнес. "Вона (компанія, - ред.) реально працює і при цьому реструктуризувала борги", - додала глава НБУ.

Нагадаємо, в 2014 році агрохолдинг "Мрія" оголосив дефолт, борги компанії склали 1,3 млрд доларів. У ЗМІ повідомлялося, що причиною такого боргу стали шахрайські дії попереднього гендиректора компанії Миколи Гути, якого Інтерпол оголосив у розшук.

Нинішньому керівництву "Мрії" вдалося досягти домовленості з комітетами кредиторів про реструктуризацію боргу компанії. За результатами реструктуризації, основна частина боргу – майже 1 млрд дол. – буде переведена в акціонерний капітал, який розділять між собою кредитори: до 54% отримають незабезпечені кредитори, до 35% — провайдери робочого капіталу на 2016 рік, 7,5% — провайдери робочого капіталу на 2015 рік, ще 7,5% отримають топ-менеджери компанії в якості мотиваційного пакету. Всі рішення буде приймати незалежна наглядова рада, у яку увійдуть п'ять представників кредиторів.

On Top